Haber Giriş Tarihi: 19.05.2020 15:15

19 Mayıs gençlik otobüsleri Bursalıların bayramını kutladı!

Nilüfer Belediyesi,19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenledi. Unutulmaz ana imza atan Nilüfer Belediyesi, vatandaşlara bayram sevinci yaşattı.

HABER | Seray SAYGILIOĞLU

Çelenk sunma töreniyle başlayan kutlamalar öğleden sonra çeşitli etkinliklerle devam etti. İki ayrı otobüsün bulunduğu etkinlikte, Nilüfer Bandosu ve şarkıcı Alkan mini konser vererek vatandaşlara bayram sevinci yaşattı.

Görsel şölen havasında geçen etkinlikte, Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem balkonlara çıkan vatandaşları selamladı ardından 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramlarını kutladı.

19 Mayıs'ı Atatürk'ün Samsun'a ilk adımını attığı ve ulusal egemenliğin başladığı gün olarak nitelendirenNilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, "Ben bütün gençlerin ve ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Bugün koronavirüsü nedeniyle, evlerimizdeyiz. Ama biz Nilüfer Belediyesi olarak bayramın coşkusunu otobüsler organize ederek vatandaşlarımızda balkonlarında bize eşlik ederek kutlamayı düşündük. Bugün Atatürk'ün Samsun'a ilk adımını attığı ve ulusal egemenliğimizin başladığı, özgürlüğün bağımsızlığın başladığı tarihtir. Dolayısıyla herkesin bayramını tekrar kutluyorum" dedi.

Bando takımı eşliğinde Bursalıların bayramını kutlayan Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem'i vatandaşlar da cam ve balkonlarından selamladı.

Bir diğer otobüste ise bir ses yarışmasında birinci olan Alkan Dalgakıran, şarkılarıyla camlara ve balkonlara çıkan Nilüferlileri coşturdu.

Nilüfer Belediye Başkanı Turgay Erdem, "Ben bütün gençlerin ve ulusumuzun 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutluyorum. Bugün korona virüsü nedeniyle, evlerimizdeyiz. Ama biz Nilüfer Belediyesi olarak bayramın coşkusunu otobüslerle organize ederek vatandaşlarımız da balkonlarında bize eşlik ederek kutlamayı düşündük. Bugün Atatürk'ün Samsun'a ilk adımını attığı ve ulusal egemenliğimizin başladığı, özgürlüğün bağımsızlığın başladığı tarihtir. Dolayısıyla herkesin bayramını tekrar kutluyorum" dedi.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar