19 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı olacak mı?
19 Mayıs için geri sayım sürerken vatandaşlarda araştırmalarına başladı. 19 Mayıs Atatürk'ü Anma ve Gençlik Spor Bayramı her yıl olduğu gibi bu yılda kutlanacak. Ülkmeizde corona virüs nedeniyle birçok sektörün evden çalışma hayatına geçmesi nedeniyle geçtiğimiz 23 Nisan tarihinde balkonlarda İstiklal Marşımız okunmuştu. 19 Mayıs tarihinde sokağa çıkma uygulaması olması halinde benzer bir uygulamanın yeniden yapılabileceği konuşuluyor.
GÜNDEM , 06 Mayıs 2020 Çarşamba, 23:05
19 Mayıs'ta sokağa çıkma yasağı olacak mı?

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı için geri sayım sürüyor. Vatandaşlar şimdiden 19 Mayıs resmi tatil mi, hangi güne denk geliyor ve sokağa çıkma yasağı 4 gün olacak mı sorularına yanıt aramaya başladı. Peki 19 Mayıs resmi tatil mi, hangi güne denk geliyor? İşte merak edilen o soruların yanıtları...

19 MAYIS RESMİ TATİL Mİ?

19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı her yıl olduğu gibi bu yılda resmi tatil olarak kutlanacak. 19 Mayıs tarihi bu sene Salı gününe denk gelmesi sebebiyle ülkemizde hafta sonları uygulanan sokağa çıkma yasağının dört gün olup olmayacağı araştırılmaya başlandı. 16,17,18 19 Mayıs tarihlerinde dört gün sürecek bir sokağa çıkma yasağı uygulamasının hayata geçirilmesi beklense de henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR