2 ton kaçak etle yakalanan kasaptan inanılmaz savunma!
Erzurum'da kaçak kesim yapan deponun sahibi, baskın yiyince kaçak etlerin yerini kendi gösterdi. Polis, 2 ton et, 3 ton sakatat ele geçirdi. Çakma kasap, "Eve kavurma yapacaktım" dedi.
GÜNDEM , 01 Mart 2018 Perşembe, 14:49
2 ton kaçak etle yakalanan kasaptan inanılmaz savunma!

Erzurum'da, zabıta ve polis ekiplerince düzenlenen operasyonda, bir depoda kaçak kesim 2 ton et, 3 ton da sakatat ele geçirildi. Ekipleri karşısında gören depo sahibi, kaçak etlerin yerini kendi gösterdi.

İHBAR ÜZERİNE HAREKETE GEÇTİLER

Merkez Yakutiye ilçesi Kongre Caddesi Ali Paşa Mahallesi'nde bulunan bir depoda kaçak kesim yapıldığı ihbarı üzerine polis ve zabıta ekipleri harekete geçti. Kısa sürede olay yerine giden ekipler, kepenkleri açarak depoya girdi.

"EVİME KAVURMA YAPACAKTIM"

Yerde plastik leğen ve poşetler içerisinde kilolarca et bulundu. Etleri doğrayan Mehmet Kurt, "Karkaslardan birini evime kavurma yapacaktım. Ama şurada kaçak et var, siz bilirsiniz. O etlerden bir tanesi benim. Bunu çocuğum almış. Ben eti de size veriyorum. Herhangi bir şeyi varsa imha edin. Buyurun. Böyle gösteriyorum. Hatır gönül rica üzerine almışım, evime kavurma götürüyorum" dedi.

KAÇAK ETLERE EL KONULDU, DEPO MÜHÜRLENDİ

Ekipler, depoda inceleme ardından sağlıksız ortamda bulunan kaçak etlere el koydu. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri etlerden numune alarak incelemek üzere laboratuvara gönderdi. Kaçak kesim yaptığı belirlenen Mehmet Kurt hakkında cezai işlem uygulanırken, depo mühürlendi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR