2021 emekli maaşı hesaplama tablosu!
Emekli maaşının ne kadar olduğu, 2021 zam oranın açıklanmasının ardından belli oldu. Emekli maaşlarına yapılacak olan zam oranı enflasyon rakamlarına göre belirleniyor. TÜİK tarafından aralık ayı enflasyon oranın açıklanmasının ardından tablo da belli oldu. SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarında ise yüzde 8,37 artış sağlandı. İşte emekli maaşı hesaplama tablosu
EKONOMİ , 12 Ocak 2021 Salı, 12:31
2021 emekli maaşı hesaplama tablosu!

Emekli maaşı zam oranı aralık ayı enflasyon rakamlarının belli olmasının ardından açıklandı. Son altı aylık enflasyon rakamlarına göre en düşük memur emekli aylığı 3 bin 20 liraya yükseldi. SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarında ise yüzde 8,37 artış sağlandı. Aşağıdaki tablo içerisinde zam oranı hesaplamasında ek ödemeler de dahil edilmiştir.

EMEKLİ MAAŞI NE KADAR?

Kamu görevlileri ve emeklilere yapılan zamlar belli oldu. Bu yıl ocak ayından geçerli olmak üzere kamu görevlileri ile memur emeklilerinin tamamının aylık ve ücretlerinde yüzde 3 artış öngörülmüştü.

2020 yılı ikinci altı aylık döneminde enflasyon yüzde 8,37 gerçekleşti. Gerçekleşen bu enflasyon oranından kaynaklı olarak ilave yüzde 4,33 artış ile birlikte kamu görevlileri ile memur emeklilerinin aylık ve ücretlerinde ocak ayından geçerli olmak üzere toplamda yüzde 7,33 artış yapıldı. Aynı dönemde SSK ve Bağ-Kur emekli aylıklarında ise yüzde 8,37 artış sağlandı.

Tabloda 2020 Aralık maaşa yansıyan zam tutarı, temmuz ayındaki 5.75 zam oranı üzerinden hesaplanmıştır. Zam oranı hesaplamasında ek ödemeler de dahil edilmiştir.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR