23 Nisan balkonlarda kutlandı
Konya'da, koronavirüs tedbirleri kapsamındaki sokak kısıtlaması nedeniyle evlerinde kalan çocuklar, aileleriyle balkonlarını Türk bayrakları ve balonlarla süsledi. Çocuklar, şarkılar söyleyerek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı.
YAŞAM , 23 Nisan 2021 Cuma, 12:23
23 Nisan balkonlarda kutlandı

Beyşehir ilçesinde oturan çocuklardan bazıları, koronavirüs tedbirleri kapsamındaki sokağa çıkma kısıtlamasını fırsata çevirip, aileleriyle balkonlarını bayrak ve balonlarla süsledi. Çocuklar, balkonlarda şiir okuyup, şarkıları söyleyerek, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkusunu yaşadı.

Beyşehir Alaaddin Ortaokulu 7'nci sınıf öğrencisi Durdu Kocaer, pandemi nedeniyle 23 Nisan kutlamalarını balkonda yaptıklarını belirterek, ''Pandemi olmasaydı kutlamaları okulumuzda daha coşkulu yapabilirdik. Pandemi de olsa 23 Nisan bizim gönüllerimizde ve balkonlarda da olsa kutlamaya devam ediyoruz. Tüm Türkiye'deki çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun'' dedi.

Gazi İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencisi Nisanur Köse de ''Balkonlarda da okul bahçelerinde kutlar gibi oluyor. İnsanlar mesafeleri korusalar, dışarı çıkmasalar bu virüs çabuk biter ve kutlamaları okullarımızda yapabiliriz'' diye konuştu.

Gazi İlkokulu 4'üncü sınıf öğrencisi Ahmet Berat Nal da ''Balkonumuzu süsledik. Bulduğum şiiri ezberledim. Pandemi nedeniyle okullarda kutlayamadığımız 23 Nisan'ı balkonlarda kutluyoruz. Ama 23 Nisan, 23 Nisan'dır biz her yerde kutlarız. Covid-19'u er ya da geç yeneceğiz. Bizler de okulumuza döneceğiz'' dedi. ​

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR