3 kadına 10 yıl işkence eden adamın cezası belli oldu
ABD'de kaçırdığı 3 kadını 10 yıl boyunca evinde alıkoyan ve tecavüz eden 53 yaşındaki Ariel Castro, ömür boyu hapis cezası verildi. Zanlı mahkemedeki ifadesinde, kendini "Ben bir canavar değilim, hastayım" sözleriyle savundu.
DÜNYA , 01 Ağustos 2013 Perşembe, 23:51
3 kadına 10 yıl işkence eden adamın cezası belli oldu

ABD'de 3 kadını kaçırarak 10 yıldan fazla süre evinde alıkoyan ve onlara kötü muamelede bulanan Ariel Castro'nun cezası belli oldu.
Amanda Berry, Gina Dejesus ve Michelle Knight adlı kadınlara defalarca tecavüz eden Castro'ya (53), işlediği en ağır suçtan, kefalet başvurusu hakkı tanınmaksızın ömür boyu hapis cezası verildi. Bu cezaya, diğer suçlar için de bin yıl daha eklendi.
Cleveland'da çıkarıldığı mahkemede cinsel sorunları olduğunu belirten Castro, "Ben bir canavar değilim, hastayım" dedi ve kadınların kendisiyle isteyerek birlikte olduğunu savundu.
Castro'nun 2002'de kaçırdığı ve senelerce mağdur ettiği Michelle Knight (32) ise Castro'ya öfkesini, "Hayatımın 11 senesini çaldın, ama şimdi onu geri aldım. 11 yılımı cehennemde geçirdim, şimdi senin cehennemin başladı. Ben bu olanların üstesinden geleceğim, ama sen sonsuza dek cehennemi yaşayacaksın" sözleriyle ortaya koydu.
Kadınlardan birini döverek karnındaki bebeği düşürmesine neden olan Ariel Castro, ölüm cezasına çarptırılmaması koşuluyla, kendisine yöneltilen ve cinayet, adam kaçırma, tecavüz ve saldırıyı da içeren 987 suçlamayı kabul etmişti.
Castro tarafından 2002-2004 yılları arasında, farklı zamanlarda kaçırılan 3 kadın zorla tutuldukları evden 6 Mayıs'ta kaçmış, Castro birkaç saat içinde yakalanmıştı.
Porto Riko doğumlu eski okul servisi şoförü Castro'ya başka kadınlara ve çocuklara çok sayıda saldırı, işkence ve tecavüzü de içeren yüzlerce suçlama yöneltilmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR