500 bin liralık içkinin gasp edildiğini iddia etmişti! Gerçek ortaya çıktı...
Adana'da bir içki fabrikasına nakliye hizmeti veren Mesut A., polise giderek 500 bin lira değerindeki içkilerin gasp edildiğini söyledi. Olayı araştıran polis şoför ve arkadaşının içkileri 300 bin liraya sattıklarını ortaya çıkardı.
GÜNDEM , 20 Ocak 2021 Çarşamba, 10:39
500 bin liralık içkinin gasp edildiğini iddia etmişti! Gerçek ortaya çıktı...

Adana'da bir içki fabrikasına nakliye hizmeti veren Mesut A., dorsesine 500 bin lira piyasa değerinde içkileri yüklediği TIR'ıyla birlikte fabrikadan ayrıldı. Ceyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne giden Mesut A., aracındaki içkilerin gasp edildiğini öne sürdü.

İfadesinde Ceyhana doğru giderken bir kadını görüp aracını yol kenarına çektiğini öne süren Mesut A., bu sırada elinde tabanca ve bıçak olan iki kişinin TIR'a bindiğini, kendisini tehditle Metal Sanayi Sitesi'ne götürüp, içkileri buraya indirdiğini iddia etti.

TAKOGRAFTAN TESPİT EDİLDİ

Soruşturma başlatan polis, TIR'daki takograftan aracın hareketlerini incelemeye aldı. TIR'ın fabrikadan çıktıktan sonra hiç durmadan Metal Sanayi Sitesi'ne girdiğini, burada bir süre beklediğini belirledi. Bölgeye giden polis, Mesut A.'nın çalındığını öne sürdüğü içkilerin, buradaki bir iş yerine indirildiğini tespit etti.

EV ALMA HAYALİ YÜZÜNDEN YAPMIŞ

Gözaltına alınan Mesut A.nın emniyetteki ifadesinde, arkadaşı Selçuk T. ile anlaşarak 500 bin lira değerindeki içkileri bir bayiye 300 bin TL karşılığında sattığını itiraf etti:

- Selçuk T. ile sohbet ederken, bir ev sahibi olmak istediğimi, tek hayalimin bu olduğunu söyledim. O da bana "Taşıdığın mallar evden fazlası eder. Bunları bir yere satalım. Sen de zaiyat süsü ver" dedi. Ayarladığı yere içkileri indirdim ancak parayı alamayınca polise giderek gasp edildiğimi söyledim.

Mesut A.'nın ifadesinin ardından Selçuk T. de merkez Yüreğir ilçesi Geçitli Mahallesindeki evinde gözaltına alındı. Selçuk T. ise ifadesinde, ev alma ile ilgili konuşmadığını, para kazanabilmek için hırsızlık olayına eşlik ettiğini öne sürdü.

Emniyet'teki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen Mesut A. ile Selçuk T., çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR