65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı, cumaya gidebilecekler mi?
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz gün yapılan kabine toplantısı sonrası kameralar karışışına geçti. Normalleşme ile ilgili yeni kararları açıklayan Erdoğan'ın açıklamasıyla birlikte, "65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı?" ve "65 yaş üstü cumaya gidebilecek mi?" soruları da cevabını bulmuş oldu. İşte, merak edilen detaylar...
GÜNDEM , 29 Mayıs 2020 Cuma, 08:58
65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı, cumaya gidebilecekler mi?

65 yaş üstü Cumaya gidebilecek mi? 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağı kalktı mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın geçtiğimiz gün yapılan kabine toplantısı sonrası merak edilen sorular cevabını buldu.

Bilindiği üzere yarın belirli cami ve mescitlerde Cuma namazı kılınacak. Peki, 65 yaş üstü Cuma namazı kılabilecek mi? 65 yaş üstü için Pazar günü getirilen serbestlikle birlikte sokağa çıkma yasağı devam ediyor. Bununla birlikte 65 yaş üstü esnafların işlerinin başına gitmesine izin verildi. Yani Cuma namazı için de olsa kesinlikle evden çıkamayacakları için 65 yaş üstü vatandaşlar Cumaya gidemeyecekler.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama:

65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve pazar günleri 14.00- 20.00 saatleri arasında istisna kapsamı olması devam edecek. 20 yaş altı ile ilgili sokağa çıkma uygulamasını 18 yaşa indiriyoruz. 0-18 yaş grubunun tamamı çarşamba ve cuma günleri 14.00-20.00 saatleri arasında sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmayacak.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR