65 yaş üstü "turizm amaçlı seyahat izin belgesi" nasıl alınır?
65 yaş ve üstü turizm amaçlı seyahat izin belgesi alarak tatil yapabilecek. Belirli saatler arasında sokağa çıkma kısıtlaması halihazırda devam eden bu yaş grubu için tatil izninin detayları belli oldu. Peki, 65 yaş üstü turizm amaçlı seyahat izin belgesi nasıl alınır?
GÜNDEM , 25 Haziran 2020 Perşembe, 11:30
65 yaş üstü "turizm amaçlı seyahat izin belgesi" nasıl alınır?

Seyahat izin belgelerine 65 yaş üstü yaş grubu için bir yenisi daha eklendi. Tatil yapmak isteyen ancak kısıtlama nedeniyle seyahat edemeyen yaş grubundakilere artık "turizm amaçlı seyahat izin belgesi" de verilecek. Peki, bu belge nereden alınabilecek ve diğer detaylar neler olacak?

TURİZM AMAÇLI SEYAHAT İZİN BELGESİ NASIL ALINIR?

65 yaş ve üzerindekilerin "Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi" için sağlık kuruluşuna, valilik veya kaymakamlığa gitmesine gerek olmayacak.

Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi için "Alo 199 Vefa Sosyal Destek Hattı"ndan ya da e-Devlet üzerinden başvuru yapılabilecek.

E-DEVLET GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ...

65 yaş ve üzerindekiler, "Turizm Amaçlı Seyahat İzin Belgesi"ni, otobüs, uçak, tren ve özel araçlarla yapılacak yolculuklarda kullanabilecek.

EN FAZLA 6 KİŞİ İÇİN BAŞVURABİLECEK

65 yaş ve üzeri kişiler, kendileriyle aynı durumdaki 1. derece yakınlarını da kapsayacak şekilde en fazla 6 kişi için izin belgesine başvurabilecek.

KİMLER ALAMAYACAK?

Genelgeye göre 3 yıl içinde organ ve kemik iliği nakli olanlar, immün yetmezliği bulunanlar ve diyaliz hastaları seyahat izin belgesine başvuramayacak

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR