7 katlı binadan düşen kadının ölümünde dikkat çeken detay!
Avcılar'da kimliği henüz belirlenemeyen 40-45 yaşlarındaki kadın, kentsel dönüşüm sebebiyle boşaltılan 7 katlı binadan düştü. Yerde kanlar içerisinde bulunan kadın kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere rağmen kurtarılmadı. Şüpheli ölümle ilgili soruşturma başlatılırken, görgü tanıkları olayın yaşandığı sıralarda binadan kaçarak uzaklaşan birini gördüklerini ileri sürdü.
GÜNDEM , 08 Kasım 2021 Pazartesi, 12:12
7 katlı binadan düşen kadının ölümünde dikkat çeken detay!

Avcılar ilçesine bağlı Gümüşpala Mahallesi'ndeki 7 katlı binada dün yaşanan olayda, kimliği henüz tespit edilemeyen kadın 6 ay önce kentsel dönüşüm kapsamında boşaltılan binadan düştü. Hangi kattan düştüğü anlaşılamayan kadın için çevredekilerin bildirmesiyle polis, sağlık ve itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildi.

HASTANEYE KALDIRILAN KADIN KURTARILAMADI

Ekipler, kadını yerde kanlar içerisinde buldu. Üzerinde kimlik bulunmayan 40-45 yaşlarındaki kadın yapılan ilk müdahalenin ardından Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. Hastaneye kaldırılan kadın kurtarılamadı. Polis olayla ilgili inceleme başlattı. Ekipler, otoparkta buldukları sırt çantasını incelenmek üzere polis merkezine götürdü. Avcılar Belediyesi ekipleri de olay yerinde incelemelerde bulundu.

"BİR KİŞİ DAHA VARDI" İDDİASI

Öte yandan çevredekiler, olayın yaşandığı sıralarda binadan kaçarak uzaklaşan birini gördüklerini iddia etti. Görgü tanıklarından İsmail Ateş, "Markete gidecektim. 15 dakika kadar önce bir kişinin bariyerlerden panik içerisinde atladığını, atladıktan sonra binaya bakıp gittiğini gördüm. Ben her sabah buradan işe gidiyorum, madde bağımlılarının her gün buradan atladığını görüyorum" dedi.

''ÖNCE DURUP BAKTI, SONRA KAÇTI''

Bir diğer görgü tanığı ise, "Düşen kişi yere çakıldığı zaman binadan çıkan o adam durup baktı. Sonra kaçtı" dedi. Bölgede oturanlar da, Avcılar'da kentsel dönüşüm kapsamında boşaltılan ancak, yıkılmayan çok sayıda binanın evsiz veya madde bağımlılarının barınağı haline geldiğini söyledi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR