70 bin liralık çekin sevinci kısa sürdü
Mustafakemalpaşa ilçesinde, babası adına 38 yıl önce yazılan 70 bin liralık çeki bulan bir çiftçi, soluğu banka şubesinde aldı. Günü geçtiği için ödeme yapılamayacağı öğrenen çiftçi, sevinçle gittiği şubeden üzgün ayrıldı.
BURSA , 21 Mayıs 2012 Pazartesi, 21:57
70 bin liralık çekin sevinci kısa sürdü


Yeşilova beldesinde oturan evli ve 2 çocuk babası Kadir K. (61), gazetecilere yaptığı açıklamada, babası İsmail K.'nın 16 yıl önce vefat ettiğini söyledi.

Babasına ait evrak dolu çantaya yıllarca dokunmadıklarını anlatan Kadir K., bir süre önce bu çantayı açtıklarını ve içinden, yeni kesilmiş gibi görünen çek çıktığını ifade etti.

Kadir K., babası adına 38 yıl önce yazdırılan 70 bin liralık çeki bulunca çok sevindiklerini belirten Kozluca, şunları kaydetti:

''Babamın ölümünden 16 yıl sonra bulduğumuz çeki, tahsil etmek için büyük sevinçle bankaya gittim. Şube yetkilileri, günü geçtiği için ödeme yapılamayacağını bildirince, çok üzüldüm. Paraya çok ihtiyacım vardı ama tahsil edemedim. Babam bu çeki unutmuş olmalı ki bugüne kadar geldi. Keşke o zamanlarda tahsil edebilseydik.''

Banka kayıtlarına baktırarak çeki yazan kişiye ulaşmaya ve tahsil etmeye çalışacağını anlatan Kadir K., ''Biz o zamanlar çeltik üretimi yapıyorduk. O dönem babam çeki tahsil etmiş olsaydı belki de 300 dönüm arazi satın alabilirdik. O yıllarda arazi ucuzdu'' dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR