Acı haberi babaya söyleyemediler
Düzce'nin Yığılca ilçesi Hoşafoğlu köyündeki 2 katlı müstakil evde çıkan yangında 3 evladı ölen Muhammed Korkmaz'a, çocuklarını kaybettiği söylenemedi.
GÜNDEM , 14 Aralık 2018 Cuma, 17:10
Acı haberi babaya söyleyemediler

Pencereden atlaması nedeniyle sağ bacağı kırılan Korkmaz, tedavisine devam edilirken, çocuklarının sağlık durumunu sordu. Babaya, dumandan etkilenmeleri nedeniyle 3 çocuğunun tedavi gördüğü söylendi. Muhammed Korkmaz'a, çocuklarının yangında öldüğünün psikologlar eşliğinde söyleneceği belirtildi.

GERİYE DERS KİTAPLARI KALDI

Yangında hayatını kaybeden Medine (12), Emirhan (10) ve Umut Korkmaz'ın (8) bulundukları odadaki ders kitapları ve defterleri yürekleri dağladı.

Öğrenme güçlüğü nedeniyle hafif engelli olan ve bu yönde eğitim alan Medine ve Umut'un, Türkçe ve matematik ders kitaplarının neredeyse her sayfasına isimlerini yazdıkları görüldü. Köyde yaşayan vatandaşlar, çocukların birbirlerine çok bağlı olduğunu ve sürekli beraber uyuduklarını belirterek, olay nedeniyle çok üzüldüklerini ifade etti.

ÇOCUKLARIMIZ KURTULMAYA ÇALIŞMIŞ AMA BAŞARAMAMIŞ'

Olay yerine gelen eski Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı ve AK Parti Düzce Belediye Başkan Adayı Faruk Özlü de Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay ve Yığılca Belediye Başkanı Muzaffer Yiğit ile incelemelerde bulundu. Özlü, daha sonra yangında hayatını kaybeden çocukların yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti.

Düzce İtfaiye Müdürü Mehmet Caner Polat ise yangının elektrik kontağından çıktığını bildirerek, "Evde yangın çok kısa sürede büyüyor. Bu tür yapılarda yangın hızlı yayılır ve dışarıya çıkmak bazen güç olabilir. Çocuklarımız, kurtulmaya çalışmış ama başaramamış." diye konuştu.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR