Açıklamayı önüme koydular, mecbur kaldım
İşadamı Ali Ağaoğlu’nun Dubai’de Öz’ü kendilerinin ağırladıkları yönündeki açıklamasına ilişkin olarak, "Açıklamayı önüme koydular, mecbur kaldım” dediği iddia edildi.
GÜNDEM , 10 Ocak 2014 Cuma, 14:54
Açıklamayı önüme koydular, mecbur kaldım

İstanbul Adliyesi’nde konuşulanlara göre, işadamı Ali Ağaoğlu’nun Dubai’de Öz’ü kendilerinin ağırladıkları yönündeki açıklamasından sonra eskiden yanında çalışan bir kişiye “Açıklamayı önüme koydular, mecbur kaldım” dediği ve aynı kişinin bu mesajı Savcı Öz’e ilettiği iddia ediliyor.

T24'den Arzu Yıldız'ın haberine göre, bunun üzerine Savcı Öz’ün Dubai gezisine ilişkin elindeki belgeleri, içeriklerinin ele geçirilerek sahte belge üretilmesi endişesiyle basınla paylaşmadığı ve söz konusu belgeleri Öz’ün HSYK’ya sunacağı öne sürüldü.

Ayrıca, Savcı Öz’ün Başbakan Tayyip Erdoğan’ın öne sürdüğü “Son iki yıl içinde 22 kez yurt dışına seyahat etti” iddiasını yanıtlamak için seyahatlerini yaptığı uçak firmasına başvurduğu öğrenildi.

T24'e konuşan Öz, “tüm seyahat biletlerinin tarafına gönderilmesini” talep ettiği firma yetkililerinin mail yoluyla kendisine “İstenilen bilgilerin savcılık kanalıyla resmi bir başvuru ile talep edilmesi durumunda gönderileceği” yanıtını verdiğini aktardı. Öz, konuyla ilgili "Bana vermedikleri bilgileri üçüncü şahıslarla gerçek dışı bir biçimde paylaşmışlar. 22 kez yurt dışına çıkmadığım halde bilgilerde kasıtlı olarak köpürtülerek sunuluyor" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR