Ada'nın ayağı ampute edilecekti, doktoru kaderini değiştirdi
İzmir'de yaşayan Ada Yavuz'un (5) ayağında, henüz 4 aylıkken kötü huylu tümör tespit edildi ve ailesine ampute edilmesi gerektiği söylendi. Ancak doktor doktor gezen Nargül Yavuz'un (43) yolunun düştüğü Doç. Dr. Burçin Keçeci, 13 aylıkken operasyonla tümörü alarak, Ada'nın ayağını ampute edilmekten kurtardı.
GÜNDEM , 15 Mayıs 2021 Cumartesi, 11:04
Ada'nın ayağı ampute edilecekti, doktoru kaderini değiştirdi

Buca'da yaşayan Ada Yavuz'un 4 aylıkken sağ ayağında tümör tespit edildi. Anne Nargül Yavuz'a kızının ayağının bilekten ampute edilmesi gerektiği söylendi. Daha yürümeyi öğrenemeden tarak kemiğindeki iki tümör nedeniyle evladının ayağının ampute edilmesi gerektiğini öğrenen Yavuz, yıkıldı.

Doktor doktor gezen Nargül Yavuz ve kızı Ada'nın yolu Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Burçin Keçeci ile kesişti. Doç. Dr. Burçin Keçeci, Ada 13 aylıkken yaptığı operasyonla minik Ada'yı ayağını ampute etmeden tümörden kurtardı. Operasyonun ardından düzenli olarak kontrole giden Ada Yavuz, şimdilerde doktoru Keçeci ile koşup, top oynuyor. Ada'yı tanıdığı zaman çok küçük olduğunu ve 'Anne, baba ve dede' kelimeleri dışında konuşamadığını belirten Doç. Dr. Keçeci, "Şimdi her Babalar Günü'nde, doğum günümde beni arıyor. Bu tür hastalarla ilişkimiz çok farklı ve duygusal oluyor. Ada, kurtarabildiğimiz hastalardan çok güzel bir örnek ama savaşıp kurtaramadığımız hastalar da var. Biz hekimler onlar da hastalar olarak savaşmayı hiçbir zaman bırakmayacağız. Sağlıklı bir şekilde Ada'nın genç kız olacağını görmek beni çok mutlu ediyor" dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR