Adalet Bakanı'ndan FETÖ elebaşının iadesi ile ilgili açıklama
Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi ile ilgili "Olumlu bir gelişme bekliyoruz. Olması gereken bu.ABD kendi içerisinde hem savcılık, hem FBI anlamında soruşturmalarını yürütüyor. Bunlar önemli gelişmeler" dedi.
GÜNDEM , 20 Aralık 2018 Perşembe, 10:45
Adalet Bakanı'ndan FETÖ elebaşının iadesi ile ilgili açıklama

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, FETÖ elebaşı Gülen'in iadesi ile ilgili "Olumlu bir gelişme bekliyoruz. Olması gereken bu.ABD kendi içerisinde hem savcılık, hem FBI anlamında soruşturmalarını yürütüyor. Bunlar önemli gelişmeler" dedi. Adelet Bakanı Abdülhamit Gül'ün açıklamalarından satırbaşları:

Çok yoğun temaslar da oldu, Sayın Cumhurbaşkanımızın, sayın Dışişleri bakanımızın. Türkiye'nin tezlerinin hatırlatılması manasında çok önemli görüyoruz.

FETÖ elebaşı Gülen'in iadesiyle ilgili olumlu bir gelişme bekliyoruz. Olması gereken bu. Yargının talebiyle iadesi istenmiş bir örgüt elebaşının, elbette yapması gereken iade etmesidir.

Bu konularda ABD de açtığı soruşturmalar, orada sürdürdüğü soruşturmalar çerçevesinde bilgi talebi oluyor. Yargı makamları elde ettiği bilgileri iletiyorlar. Tüm bu süreçlerde bitmiş, olumsuz sonuçlanmış bir süreç değil. Olumlu sonuçlanması gereken süreci takip ediyoruz. Ve burada FETÖ elebaşının, örgütün elebaşlarının, yönetici kadrolarının iadelerinin yerine gelmesini bekliyoruz. Türkiye iadesi konusunda olumlu bir sonuç bekliyoruz.


ABD kendi içerisinde hem savcılık, hem FBI anlamında soruşturmalarını yürütüyor. Bunlar önemli gelişmeler. Anlaşma kapsamında ABD'nin bilgi talepleri oluyor. Bu her iki ülkenin kullandığı bir yöntem.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR