Adana'da derbi terörü
Adana'da bugün oynanacak Adana Demirspor-Adanaspor derbisi öncesi bilet almaya gelen taraftarlar arasında çıkan kavgada 2 kişi bıçakla, 1 kişi atılan taşla yaralandı. Taraftarlar 8 otomobile zarar verdi.
SPOR , 07 Ekim 2012 Pazar, 13:50
Adana'da derbi terörü

5 Ocak Stadı'nda bugün saat 19.00'da oynanacak Adana Demirspor-Adanaspor maçı için her iki takımın taraftarı bilet almak için gişelerin önüne geldi. Bu arada poliste geniş güvenlik önlemi aldı. Ancak buna rağmen stat etrafına gelen taraftarlar bibirine sözlü olarak sataşında aralarında taşlı, sopalı, bıçaklı kavga çıktı.

Çıkan kavgada 2 taraftar bıçakla yaralanırken 1 taraftarda atılan taş sonucu yaralandı. Taraftarlar ara sokaklarda bulunan 8 otomobilin camını taşla kırarak zarar verdi. Olaylara polisin müdahale etmesiyle taraftarlar ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdi. Daha sonra olay yerine Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan geldi. Gürkan, Adanaspor taraftarlarıyla görüşerek sakin olmaları konusunda uyardı. Gürkan taraftarların taşkınlık çıkarması halinde polisin istemeyerek müdahale etmek zorunda kalacağını söyledi.

Taraftarlar bunun üzerine dağılarak bilet almak için kuyruğa girdi.

 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR