Ahırda ölü bulunan çocukla ilgili şaşırtan rapor
Aydın'ın merkezdeki Efeler İlçesi, İmamköy Mahallesi, Gölcük Mevkisi'nde, 4 yaşındaki Caner Çerit, uzun süredir kullanılmayan bir ahırda boğazı ve sağ bileği kesilmiş halde bulundu. Cinayet ve tecavüzden şüphelenilirken ön otopsi raporunda farklı bir durum ortaya çıktı.
GÜNDEM , 16 Nisan 2014 Çarşamba, 16:45
Ahırda ölü bulunan çocukla ilgili şaşırtan rapor

Aydın’ın Efeler İlçesi’nde, evlerinin yakınında bileği ve boğazı kesik ağır yaralı bulunan 4 yaşındaki Caner Çerit’in, hastanedeki ön otopsisi tamamlandı. Hastane morgundaki otopsi sonucunda Caner Çerit’de tecavüz bulgusuna ratlanmazken, boğazındaki kesiğin çivi batması, bileğindeki kesiğin ise de tel örgülere takılması sonucu meydana geldiği bildirildi.

Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamada ise, “Bazı sanal basın organlarında yer alan, İmamköy Mahallesi’nde ikamet eden 4 yaşındaki C.Ç. adındaki çocuğun ölümü ile ilgili olarak yapılan incelemelerde, bahsi geçen çocuğun düşme sonucu kaza ile öldüğü, herhangi bir tecavüz veya cinayetin söz konusu olmadığı otopsi raporuyla ortaya çıkmıştır. Halen gerekli araştırmalar devam etmektedir” denildi.

Ailesinin pazar günü sünnet düğünü yaptığı minik Caner bugün saat 13.00 sıralarında, Aydın’ın yeni kurulan merkez ilçelerinden Efeler’in İmamköy Mahallesi, Gölcük Mevkii’ndeki evlerinin önünde oynarken ortadan kayboldu. En son 10 dakika önce evin önünde oynarken gördüğü 3 çocuğundan en küçüğü olan Caner Çerit'i evin çevresinde aramasına rağmen bulamayan anne 37 yaşındaki Firdevs Çerit durumu kayınpederi 70 yaşındaki Cafer Çerit ve kepçe operatörü olan eşi 39 yaşındaki Bayram Çerit’e bildirdi.

50 METRE UZAKTAKİ AHIRDA BULUNDU

Çerit Ailesi, komşularının da yardımıyla, ev ve yakınındaki bahçelerde Caner Çerit’i aramaya başladı. Yaklaşık yarım saat süren arama sonucunda Cafer Çerit torununu, evlerine yaklaşık 50 metre uzaklıkta, sahipleri Uşak’ta olduğu öğrenilen metruk bir ahırda sağ bileği ve boğazı kesilmiş olarak kanlar içinde buldu.

Babasının otomobiliyle Aydın Atatürk Devlet Hastanesi’ne götürdüğü Caner Çerit doktorların müdahalelerine rağmen kurtarılamadı. Aydın’ın yerlisi oldukları öğrenilen Firdevs ve Cafer Çerit çifti, acı haber üzerine hastanede sinir krizi geçirdi. İlk anda doktorlar, çocuğa tecavüz şüphesi üzerinde durulduğunu bildirdi.

ÖN OTOPSİ RAPORU: KAZA

Bileği ve boğazı kesik ağır yaralı bulunan 4 yaşındaki Caner Çerit’in, hastanedeki ön otopsisi tamamlandı. Hastane morgundaki otopsi sonucunda Caner Çerit’de tecavüz bulgusuna ratlanmazken, boğazındaki kesiğin çivi batması, bileğindeki kesiğin ise de tel örgülere takılması sonucu meydana geldiği bildirildi.

Valilikten konuyla ilgili yapılan açıklamada ise, “4 yaşındaki C.Ç. adındaki çocuğun ölümü ile ilgili olarak yapılan incelemelerde, bahsi geçen çocuğun düşme sonucu kaza ile öldüğü, herhangi bir tecavüz veya cinayetin söz konusu olmadığı otopsi raporuyla ortaya çıkmıştır. Halen gerekli araştırmalar devam etmektedir” denildi. 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR