Ahmet Aziz Nesin tahliye edildi
Özgür Gündem Gazetesi'nde Nöbetçi genel yayın yönetmenliği yaptığı gerekçesiyle 11 gündür tutuklu bulunan gazeteci yazar Ahmet Aziz Nesin tahliye edildi.
GÜNDEM , 01 Temmuz 2016 Cuma, 17:26
Ahmet Aziz Nesin tahliye edildi
Özgür Gündem Gazetesi ile dayanışmak için başlatılan "Nöbetçi genel yayın yönetmenliği" kampanyasına katıldıktan sonra haklarında açılan soruşturma kapsamında tutuklanan gazeteci - yazar Ahmet Aziz Nesin tahliye edildi.

3 sayfalık iddianameyi kabul eden İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi suçun vasıf ve mahiyeti, kanunda öngörülen cezaların alt sınırı, tüm delillerin toplanmış olması, tutuklulukta geçirdikleri süre ve kaçma şüphelerinin bulunmamasını gerekçe göstererek Ahmet Aziz Nesin’in tahliyesine karar verdi. Ahmet Aziz Nesin Silivri Cezaevi’nde 11 gündür tutuklu bulunuyordu.

FİNCANCI VE ÖNDEROĞLU’DA DÜN TAHLİYE EDİLMİŞTİ 

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi dün de 10 gün önce tutuklanan Şebnem Korur Fincancı ve Erol Önderoğlu’nun tahliyesine karar vermişti.

14,5 YILA KADAR HAPİSLERİ İSTENİYOR

Fincancı, Önderoğlu ve Ahmet Aziz Nesin’in "Suç işlemeye alenen tahrik etme", "Suçu ve suçluyu övmek" ve "Örgüt propagandası yapmak" suçlarından 2 yıldan 14,5 yıla kadar ayrı ayrı hapis istemiyle hakkında dava açılmıştı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR