Haber Giriş Tarihi: 27.11.2021 14:17

AK Parti Bursa teşkilatında çifte istifa!

Dün Mudanya İlçe Başkanı Söğütlü'nün istifası sonrası Bursa'da ikinci bir istifa yaşandı. AK Parti Kestel ilçe başkanı Sinan Aktaş sosyal medya hesabından yaptığı paylasimla genel merkezin isteği doğrultusunda görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Aktaş "2020 Mart ayından itibaren dava bilinci ile şerefle yürütmekte olduğum AK Parti Kestel İlçe Başkanlığı görevinden, Genel Merkezimiz ile yapmış olduğumuz istişareler neticesinde, gördüğüm lüzum üzerine, bugün itibari ile istifa etmiş bulunmaktayım. Bu onurlu görevi aldığımız ilk günden itibaren, yönetim kurulu arkadaşlarımızla bu makamları, sadece hakkaniyetle hizmet etme araçları olarak gördüğümüzü, çizgimizi bozmadan, eğilmeden bükülmeden, dik durarak ve "ben olmazsam olmaz" düşüncesi olmadan gayretle sürdürdük.

Başta bu görev için şahsımı uygun gören Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a çok teşekkür ediyorum. Görevi bizlere tevdi eden Genel Merkez Teşkliat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir'e çok teşekkür ediyorum. Birlikte çalıştığımız Önceki Dönem İl Başkanımız ve MKYK üyemiz Sn.Ayhan Salman'a, şimdiki il Başkanımız Sn.Davut Gürkan'a, Bursa Koordinatörümüz Osmaniye vekilimiz Sn. İsmail Kaya'ya, Sayın Bakanlarımıza, Vekillerimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, ilçe Başkanı arkadaşlarıma, Belediye Başkanlarımıza ve birlikte çalıştığımız tüm dava arkadaşlarıma teşekkür ediyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Kestel Belediye Başkanımız Sayın Önder Tanır'a, görevi aldığımız ilk günden beri sorumluluklarını yerine getirmek için her türlü gayreti gösteren, samimiyetle çalışan yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma, Kestel teşkilatıma çok teşekkür ediyorum. Ülkemizin kalkınması, milletimizin yeniden dirilişine vesile olarak gördüğüm ve adına dava dediğim bu hareket için çalışmalarımı her alanda gayretle sürdüreceğimi belirtmek isterim" dedi.

MUDANYA'DA DA DEĞİŞİM

AK Parti Mudanya İlçe Başkanı Av. İnci Söğütlü, yaptığı paylaşımla sağlık sorunları nedeniyle görevinden istifa ettiğini açıkladı

Söğütlü, yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

2018 Aralık ayından beri ifa etmiş olduğum Ak Parti Mudanya İlçe Başkanlığı görevime Genel Merkezi'miz ile yapmış olduğumuz istişareler neticesinde, Sağlık sorunlarım nedeni ile; istifa etme kararı almış bulunmaktayız.

"Gençlere ve kadınlara" olan inancı ile bu kutsal görevi bana tevdi eden başta Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen şimdi de olduğu gibi her daim yanımızda olan davasında hizmette bizlere örnek olan Genel Merkez Teşkilat Başkanımız Sayın Erkan Kandemir'e, Bölge Koordinatörümüz Sayın Mustafa Köse'ye en derin şükranlarımı sunuyorum.

Başkanlığı döneminde kadrolarında görev yaptığım önceki dönem İl Başkanımız MKYK üyemiz Sayın Ayhan Salman'a, mevcut İl Başkanımız Sn Davut Gürkan'a, İl Koordinatörümüz Osmaniye Milletvekilimiz Sayın İsmail Kaya'a teşekkür ediyorum.

Bu bir bayrak yarışıdır ve asla son değildir. Partime hizmet yolunda 2023 2053 ve 2071 hedeflerimiz için her daim hazır olduğumu bildirmek isterim.

Ve dahi İlçe Başkanlığımızda birlikte yol yürüdüğüm gece gündüz demeden çalışan fedakar yol arkadaşlarım kıymetli yöneticilerime teşekkür ediyorum. Rabbim hepinizden razı olsun.

Kamuoyuna Saygıyla duyurulur.

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar