AK Parti’de bomba gelişme! Davutoğlu ile görüşen Avcı...
CHP, MHP ve HDP’den sonra bugün de AK Parti, Meclis Başkan adayını açıklayacak. Dün Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı ile özel olarak yaptığı görüşme gündeme bomba gibi düştü. Davutoğlu'nun açıklaması bekleniyor.
GÜNDEM , 26 Haziran 2015 Cuma, 09:00
AK Parti’de bomba gelişme! Davutoğlu ile görüşen Avcı...
GÜN BOYU BAŞKANLIK MESAİSİ

Meclis Başkanlığı seçiminde gözlerin çevrildiği Ak Parti dün büyük bir hareketliliğe sahne oldu. Davutoğlu, öğleden sonra partisinin Marmara ve Karadeniz bölgelerinden milletvekilleriyle iki grup halinde görüştü. Davutoğlu, milletvekillerinden Meclis Başkan adaylığına isim önerilerini kapalı zarf içinde kendisine iletmelerini istedi. Daha önce de  MKYK üyeleri, kadın ve gençlik kolları yönetimlerinin önerilerini alan Davutoğlu, dünkü görüşmelerinin ardından önerileri değerlendirmeye aldı.

AVCI PROGRAMINI İPTAL EDİP GELDİ

Milletvekilleri görüşmenin ardından  iftar için beklerken, Avcı, Davutoğlu’nun daveti üzerine Özel Pangaltı Ermeni Okulları’ndaki iftar programını son anda iptal ederek genel merkeze geldi. Davutoğlu ve Avcı, görüşmenin ardından iftar yemeğinin yendiği salona da aynı anda ancak ayrı kapılardan girdiler. Davutoğlu da yemekte adaylarını bugün açıklayacaklarını duyurdu. Bu gelişmeler, AK Parti’nin adayı konusunda gözlerin, kulislerde adı başkan adayları arasında ön sıralarda geçen Avcı’ya çevrilmesine yol açtı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR