AK Parti'den 'Bakan Albayrak'ın istifası'na yönelik peş peşe açıklamalar!
Bakan Berat Albayrak'ın sosyal medya hesabı üzerinden, sağlık sorunlarını gerekçe göstererek bakanlıktan istifasını açıklamasının ardından AK Parti cephesinden Bakan Albayrak'ın istifa iddialarına yönelik ilk tepkiler gelmeye başladı.
GÜNDEM , 08 Kasım 2020 Pazar, 21:35
AK Parti'den 'Bakan Albayrak'ın istifası'na yönelik peş peşe açıklamalar!

AK PARTİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş, Albayrak'ın istifası haberlerine ilişkin şu açıklamada bulundu:

"Bakanımız Sayın Berat Albayrak çok zor bir süreçte görev üstlendi. Kendi ayakları üzerinde duran milli bir ekonomi için önemli adımlar attı. Özverili çalışmalarına bizzat şahidiz. Cumhurbaşkanımızın da tensipleriyle görevinin başında devam etmesini temenni ediyoruz."

BAKAN YARDIMCISI NUREDDİN NEBATİ'DEN AÇIKLAMA

Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Biz sizi çok seviyor, size inanıyor ve güveniyoruz Sn. Bakanım. Yolumuz Cumhurbaşkanımız, reisimiz, liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın yolu..." ifadelerini kullandı.

AK PARTİ GRUP BAŞKANI BOSTANCI'DAN AÇIKLAMA

AK Parti Grup Başkanı Bostancı ise konuya ilişkin, "Sayın Berat Albayrak bakanımız şahsen açıklama yapmadan mevcut haberler üzerinden değerlendirme yapmak doğru olmaz. Konu her bakımdan Sayın Cumhurbaşkanımızın takdirindedir" dedi.

"İSTİFANIN KABUL EDİLMEYECEĞİNİ DÜŞÜNÜYORUM"

Ulaştırma Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan'dan Berat Albayrak paylaşımı:

"Berat Albayrak yerli, milli olarak enerjide yaptıklarını ancak anlayanlar ekonomide de Ülkemizin 2023 hedeflerime ulaşması için sayısız hizmeti hayata geçirdiğini göremezler. İstifanın kabul edilmeyeceğini ümit ediyorum."

İŞTE ALBAYRAK HESABINDAN YAPILAN O AÇIKLAMA

Yaklaşık beş yıldır sürdürdüğüm bakanlık görevime sağlık sorunlarım nedeniyle artık devam edememe kararı aldım. Bundan sonraki süreçte artık zamanımı uzun yıllardır zorunluluktan ötürü ihmal ettiğim ve bana desteğini hiçbir zaman esirgemeyen annem, babam, eşim ve çocuklarıma ayıracağım.

Çok büyük hedeflerle çıktığımız bu yolculukta gerçekleşecek olan bayrak değişimiyle yeni gelen arkadaşlarımız Cumhurbaşkanımızın liderliğinde Büyük ve Güçlü Türkiye hedefine her zamankinden daha kararlı ve emin adımlarla devam edeceklerdir.

Enerji'de olduğu gibi Ekonomi'de de ektiğimiz tohumlar çokta uzak olmayan bir gelecekte koca koca çinarlara dönüşecek ve ülkemizi tam bağımsızlık hedefine ulaştırdığına şahit olacağız inşaallah. Bundan en ufak bir şüphem yoktur.

Bu 5 yıllık süre zarfında benimle bu zor ama kutsal yükü yüklenen tüm yakın mesai arkadaşalarıma teşekkür ediyorum. Çokça hakkım geçmiştir haklarını helal etsinler. At izinin iti izine karıştığı, Hak ve batılı ayırt etmenin zorlaştığı böyle çetin bir zamanda bizlerin samimiyetine inanarak dua eden her bir vatandaşımızdan Rabbim razı olsun.

Türkiye tarihindeki belkide en kritik dönemlerden sayılacak olan bu 5 yıllık süre zarfında ülkeme ve ümmete hizmet etmeyi bana nasip eden Rabbime sonsuz hamdolsun.

Gaybı, kalpleri ve hakiki niyetleri bilen mutlak güç sahibi Cenab-ı Allah bizleri SiratMüstakim'den ayırmasın.

Sonumuzu hayreylesin...

Berat Albayrak

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR