AK Parti MHP ile görüşecek mi?
AK Parti sözcüsü Beşir Atalay, MYK toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Atalay, AK Parti'nin MHP ile görüşüp görüşmeyeceği yönündeki bir soruya "Biz bütün partilerle görüşeceğimizi söyledik. Biz buna sadığız. Başbakanımız CHP ile görüşmeden sonra MHP ile de görüşeceğiniz açıklamıştı. Görüşüp görüşmeme her genel Başkanın kendi taktiridir. Bahçeli'nin değerlendirmesini yanlış bir ifade olarak görüyorum." diye konuştu.
GÜNDEM , 12 Ağustos 2015 Çarşamba, 20:45
AK Parti MHP ile görüşecek mi?
Atalay, AK Parti'nin MHP ile görüşüp görüşmeyeceği yönündeki bir soruya "Biz bütün partilerle görüşeceğimizi söyledik. Biz buna sadığız. Başbakanımız CHP ile görüşmeden sonra MHP ile de görüşeceğiniz açıklamıştı. Görüşüp görüşmeme her genel Başkanın kendi taktiridir. Bahçeli'nin değerlendirmesini yanlış bir ifade olarak görüyorum." diye konuştu.

Atalay'ın açıklamalarından satır başları:

Türk seçeneklerin analizi yapıldı, kamuoyu araştırmaları incelendi.

Yarın tekrar bir araya gelecekler ve sona doğru giden bir toplantı yapacaklar. Yarın ki görüşmenin en geniş çerçevede olmasını istiyoruz. Ak Parti olarak seçim akşamından itibaren nasıl bir tutum sergilediğimizi herkes biliyor. Biz sorumlu yapıcı bir politika izledik.

Bu güne kadar izlediğimiz çizgide de devam ediyoruz. Bütün partilerle görüşeceğiz dedik ve görüşmelerde yapıldı. Bu görüşmelerin ne kadar faydalı olduğunu herkes biliyoruz.

Türkiye'deki siyasi partiler arası diyaloglar kolay kurulmuyor. Özellikle genel başkan seviyesinde bir araya gelişlerin az olduğunu bir siyaset kültürümüz var. Kurulan diyalog kamuoyuna da rahatlık getirdi.

CHP ile görüşmeler ülkemiz için kazanımdır.

Genel Başkanımız yarın olumlu sonuç için gayret gösterecek. Bütün partilere kapımız açık bu politikamızı sürdüreceğiz.

45 GÜNLÜK SÜRE TARTIŞMASI

Cumhurbaşkanımız süreci yürütmeye çalışıyor.

"Cumhurbaşkanı koalisyonu engelliyor" suçlamasını yanlış buluyoruz.

AK PARTİ MHP'NİN KAPISINI ÇALACAK MI?

Biz bütün partilerle görüşeceğimizi söyledik. Biz buna sadığız. Başbakanımız CHP ile görüşmeden sonra MHP ile de görüşeceğiniz açıklamıştı. Görüşüp görüşmeme her genel Başkanın kendi taktiridir. Bahçeli'nin değerlendirmesini yanlış bir ifade olarak görüyorum.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR