Ak Parti milletvekili adayına bıçaklı saldırı
Adana Ak Parti 12’nci sıra millvekili adayı Ramazan Demir, seçim çalışması yaptığı Aladağ ilçesinde bıçaklı saldırıya uğradı. Tedavi altına alınan Demir'in sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.
GÜNDEM , 24 Mayıs 2015 Pazar, 07:03
Ak Parti milletvekili adayına bıçaklı saldırı
Olay, akşam saatlerinde Aladağ ilçe merkezinde meydana geldi. İddiaya göre, göre seçim çalışması yapan, Ak Parti 12’nci sıra milletvekili adayı Ramazan Demir, henüz kimliği açıklanmayan 2 kişinin bıçaklı saldırısına uğradı. 

Karın bölgesine 3 bıçak darbesi alan Demir, beraberindekiler tarafından Aladağ Sağlık Ocağına götürüldü. Burada ilk müdahalesi yapılan Demir, ambulasla Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Polis olayla ilgili olarak 2 şüpheliyi gözaltına aldı.

BAKAN ÖMER ÇELİK DUYURDU

Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik saldırıyı Twitter adresinden duyurdu. Bakan Çelik mesajında, ’Adana adaylarımızdan Ramazan Demir bıçaklı saldırıya uğradı. Bu saldırıyı lanetliyorum. Ramazan kardeşime acil şifa diliyorum. Şu anda Adana merkeze ambulansla sevkediliyor. İnşallah çabuk şifa bulacak. Ambulanstaki arkadaşları arayarak bilgi aldım. Ramazan kardeşimizin de sesini duydum. 3 bıçak yarası almış. İnşallah çabuk şifa bulacak’ ifadelerini kullandı.

'SAĞLIK DURUMU İYİ'

Ramazan Demir'in ambulansla hastaneye getirilmesinin ardından Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, AK Parti Adana Milletvekili Mehmet Şükrü Erdinç, Osmaniye Milletvekili Durdu Mehmet Kastal, milletvekili adayı Talip Küçükcan ve AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni ile bazı partililer de hastaneye geldi. İl Başkanı Yeni, gazetecilere, Demir'in, Aladağ'da seçim çalışmaları esnasında "menfur ve hain bir saldırıyla karşı karşıya kaldığını" söyledi. Saldırıyı gerçekleştirenlerin karanlık eller tarafından yönlendirildiğini, eski Türkiye ortamını ortaya çıkarmaya çalıştıklarını, kentte kaotik ortam yaratmak suretiyle AK Parti'yi, seçmenleri ve teşkilatlarını tahrik edip, seçim ortamını bozmak istediklerini belirten Yeni, şöyle devam etti:
      
"Şu anda milletvekili adayımızın sağlık durumu iyi, bize gelen bilgi o yönde. Burada asıl yapılmak istenen, bu şekilde demokratik ortamda yapılan seçimde demokrasiye karşı durmaya çalışan karanlık ellerin dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum. Artık Türkiye, özledikleri gibi öyle istedikleri anda istedikleri oyunu oynamak suretiyle ortaya koydukları aciz ortamları yaratabilecekleri bir ülke değil. Karanlık emellere sahip olanlara şunu açık ve net şekilde ifade etmek istiyorum ki kendileri neyi amaçlarsa amaçlasınlar, yeni Türkiye yolunda atılan adımları durdurma şansına sahip değiller. Çıkmış olduğumuz bu yeni Türkiye yolunda milletimizin iradesinin ortaya koyduğu her türlü şartlar oluşacaktır. Yani karanlık emellerin bir şeyler elde etme çabası boşa çıkacaktır. Bu saldırıyı yapanları şiddetle kınıyoruz. Bu saldırının demokrasimize, seçimlerin demokratik ortamda yürütülmesine karşı olduğunu düşünüyoruz."

Yeni, olayın nasıl yaşandığı sorusuna, "Aracıyla konvoy halinde giderken önlerine başka bir aracın kırdığını ve arbede yaşandığı sırada bıçaklandığını biliyoruz ama bunlar net bilgiler değil. Saldırıyı yapanların iki kişi olduğunu ve güvenlik güçleri tarafından yakalandıklarını öğrendik. Karın bölgesinde 3 yara var milletvekili adayımızın" yanıtını verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR