AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhurbaşkanı'ndan özür dilemeleri gerekiyor
AK Parti Sözcüsü Çelik, Beştepe'ye giden CHP'li iddialarına ilişkin yeni bir açıklama yaptı. Çelik, "Yalan siyaseti üzüntü verici" dedi. Sözcü Çelik, "Sayın Cumhurbaşkanımızdan özür dilemeleri gerekiyor" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM , 25 Kasım 2019 Pazartesi, 16:27
AK Parti Sözcüsü Çelik: Cumhurbaşkanı'ndan özür dilemeleri gerekiyor

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, bir CHP'linin Beştepe'ye giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüştüğü iddialarına ilişkin yeni açıklamalarda bulundu.

Sözcü Çelik, "Yalan siyaseti üzüntü verici. Bu haberi yapanlar bu haberin arkasından çekildiler. CHP genel merkezini ve CHP Genel Başkanı'nı gösterdiler. Bu haberin hedef aldığı CHP'li bir siyasetçi vardı o da genel merkezi işaret etti.

Bu iddialarının hiçbir yerinde Cumhurbaşkanımız ve AK Parti yok. Rakiplerini yok etmek için ürkütücü senaryo üretenlerin Cumhurbaşkanımızı işin içine katmaya çalıştığını gördük. Cumhurbaşkanımız en güçlü ifadeyi ortaya koydu.

Kendi partilerini alıp siyasi suikast yapıyorlar. Bu yalan siyasetinin nereye varacağını izliyoruz. CHP kendi kendini imha eden bir parti. Bu yalan haberi üretenler iddiasından vazgeçti. Gelinen noktada CHP'nin bu kampası kendi içinde ortaya çıktı. Halen özür dilemek yerine ısrar ediyorlarsa halen Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ni gösteren kim varsa bilin ki bu komplonun içindedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızdan özür dilemeleri gerekiyor. Bu meselede AK Parti yok, konuşması gereken CHP'dir. CHP içindeki mücadele bizi ilgilendirmiyor.

Komplo sarayda yazılmıştır ifadesini kullanan kim varsa bilinki bu işin içindedir. Kendi iç rekabetlerinde karşı tarafı itibarsızlaştıracak ilişkilere imza atıyorlar. Burada sivil siyasete zarar veriliyor. Burada yapılanlar siyasetin temel kodlarına zarar veriyor. İçişlerinizle hiç ilgilenmiyoruz.

Medyanın bu olayı köpürttüğü falan yok. Bu olayı köpürten CHP'nin iç dinamikleridir" ifadelerini kullandı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR