AK Partili Çelik'ten Macron'a sert tepki
AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından son dakika açıklamalarda bulundu. Macron'a sert tepki gösteren Çelik, 'Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un "aydınlanmış bir İslam'ın oluşturulacağını" söylemesi hukuka ve inanç özgürlüğüne saygısızlıktır. Bu açıklama Müslümanlara saygısızlık ve provokasyondur' dedi.
GÜNDEM , 05 Ekim 2020 Pazartesi, 09:16
AK Partili Çelik'ten Macron'a sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'ın İslam'a yönelik sözlerine tepki gösterdi.

Twitter hesabından açıklama yapan Çelik, "Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un "aydınlanmış bir İslam'ın oluşturulacağını" söylemesi hukuka ve inanç özgürlüğüne saygısızlıktır. Bu açıklama Müslümanlara saygısızlık ve provokasyondur" dedi. Çelik, açıklamasının devamında şunları söyledi:

'Karanlık bir zihniyeti yansıtıyor'

Macron'un, Bakanlar Kuruluna sunacağı "ayrılıkçılıkla mücadele" yasa tasarısıyla "aydınlanmış bir İslam'ın oluşturulacağını" açıklaması çok karanlık bir zihniyeti yansıtıyor... "Fransa İslamı" oluşturmaktan bahsetmek diktatörce bir yaklaşımdır ve kara cehalettir.

Macron'un hedefinde, yükselişte olan yabancı düşmanlığı ve İslam düşmanlığı olmalıdır. Bunun yerine İslam'ı hedef alması en temel insani ve demokratik değerlere aykırıdır. Macron bu yaklaşımıyla demokrasiye ve insan haklarına değil, nefret suçlarına destek veriyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR