AK Partili isimden bomba Adil Öksüz iddiası!
AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, "(Firari FETÖ 'imamı') Ben Adil Öksüz'ün bir büyükelçilikte saklandığını düşünüyorum" dedi.
GÜNDEM , 31 Mart 2017 Cuma, 11:44
AK Partili isimden bomba Adil Öksüz iddiası!

TBMM 15 Temmuz Darbe Girişimini Araştırma Komisyonu Başkanvekili ve AK PArti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ, darbe girişiminden 6 gün sonra ABD İstanbul Başkonsolosluğu'ndan telefonla arandığı ortaya çıkan firari sanık Adil Öksüz'le ilgili önemli bir iddiayı gündeme getirdi.

Özdağ, "Ben Adil Öksüz'ün bir büyükelçilikte saklandığını düşünüyorum" dedi.

T24'ten Hülya Karabağlı'nın haberine göre, ABD Büyükelçiliği'nden, Adil Öksüz'ün telefon ile aranma nedeni olarak gösterilen 'vize iptali' açıklamasına dikkat çeken Özdağ, "Böyle bir uygulama varsa, büyükelçilik bu durumda herkesi arayıp bilgi veriyor mu? Pasaportunuzu alıp giderseniz havalimanından kös kös geri dönersiniz" diye konuştu.

NE OLMUŞTU?

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ'nün Türk Silahları Kuvvetleri 'imamı' olduğu iddia edilen firari Adil Öksüz'ün, 21 Temmuz 2016 tarihinde ABD'nin İstanbul Başkonsolosluğu üzerine kayıt bir telefondan arandığının tespit edildiğini açıkladıktan sonra ABD Büyükelçiliği'nden açıklama gelmişti.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'nın açıklamasının ardından bir açıklama da ABD Büyükelçiliği'nden geldi. Açıklamada şöyle dendi:

"O gün (21 Temmuz) Emniyet Genel Müdürlüğü, ABD'nin Türkiye Temsilciliği'ni arayarak, Adil Öksüz'ün Türkiye'den kaçmasını engelleme konusunda yardım talebinde bulunmuştur. Bunun arkasından Öksüz'ün vizesini iptal ettik ve ABD yasaları gereğince Öksüz'ü arayarak kendisini bu iptal konusunda bilgilendirmeye çalıştık."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR