Akşener'den çarpıcı Abdullah Gül yorumu!
Verdiği röportajda gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, "Abdullah Gül parti kurar mı?" sorusuna "Sayın Gül çapındaki bir siyasetçi bugün onu yapmaz. 31 Mart akşamı çıkan sonuç bunu belirler" yanıtını verdi.
GÜNDEM , 28 Aralık 2018 Cuma, 14:01
Akşener'den çarpıcı Abdullah Gül yorumu!

Yerel seçime az bir zaman kala İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gündemi BBC'den Ayşe Sayın'a konuştu. Akşener, Abdullah Gül'ün yeni bir parti kuracağı iddiasına ilişkin "Sayın Gül çapındaki bir siyasetçi bugün onu yapmaz. 31 Mart akşamı çıkan sonuç bunu belirler" dedi.

"SİYASET GEREKÇESİZ OLAMIYOR"

Siyasi kulislerde bir süredir 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, önümüzdeki günlerde yeni bir siyasi parti kuracağı iddiaları konuşuluyor. Akşener, gazetecilerin bu konudaki soruları üzerine ise şu yanıtı verdi: "Seçime giderken böyle bir parti kurulmaz diye düşünüyorum. Genellikle siyasi çalışmaların özelliği seçim sonrasını görmektir. Yani 31 Mart akşamı çıkan sonuçlar itirazları doğurur. Bütün siyasi partiler açısından söylüyorum. Siyaset gerekçesiz olamıyor.

"31 MART AKŞAMI ÇIKAN SONUÇ BELİRLER"

Dolayısıyla 'Hadi, canım istedi parti kurduk' demekle olmuyor. Bir büyük mücadeleyi veriyorsunuz, gerekçen olması gerekiyor. Ben Sayın Gül'ü uzun zamandır tanır, sayar ve saygı duyarım. Sayın Gül çapındaki bir siyasetçi bugün onu yapmaz. 31 Mart akşamı çıkan sonuç bunu belirler."

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR