Albayrak: Çalışmak sizden, destek bizden
Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, koronavirüs salgını sürecinde Milli Mücadele şuuruyla zarar görme pahasına kepenklerini kapatarak salgının yayılmasına engel olan esnaf ve sanatkârlara teşekkür ederek, "Şimdi de kredi borçlarını 3 ay süreyle erteliyoruz" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM , 24 Temmuz 2020 Cuma, 08:17
Albayrak: Çalışmak sizden, destek bizden

Albayrak, Twitter hesabından, Resmi Gazete'de yayımlanan ve COVID-19 salgını nedeniyle işleri zarar gören, Halkbank'tan kredi çekmiş esnafın borçlarının 3 ay ertelenmesine yönelik Cumhurbaşkanı Kararı'na ilişkin değerlendirmede bulundu.

Paylaşımında, esnaf ve sanatkârların salgın sürecindeki yaklaşımına dikkati çeken Albayrak, şunları kaydetti: "Pandemi sürecinde Milli Mücadele şuuruyla zarar görme pahasına kepenklerini kapatarak salgının yayılmasına engel olan her bir esnafımıza ve sanatkârımıza teşekkür ediyoruz. Şimdi de kredi borçlarını 3 ay süreyle erteliyoruz. Çalışmak sizden, destek bizden."

ÖNERGELERİN YÜZDE 93'ÜNÜ YANITLADI

Bakanların, milletvekillerinin soru önergelerine yanıt karnesi çıktı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın soruları yanıtlama oranı yüzde 93.42 oldu. Albayrak 27. dönemin başladığı 25 Haziran 2018 tarihinden itibaren milletvekillerinden gelen bin 200 soru önergesinin bin 121'ine yanıt verdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR