Ali Ağaoğlu hakkındaki bu iddia ortalığı karıştırdı
Ağaoğlu CEO'su Hasan Rahvalı 17 Aralık Operasyonu kapsamında 3 gündür gözaltında olan Ali Ağaoğlu'nun serbest bırakılmasına karar verildiğini ve bunun için işlemlerin başlatıldığını iddia etti.
GÜNDEM , 20 Aralık 2013 Cuma, 11:51
Ali Ağaoğlu hakkındaki bu iddia ortalığı karıştırdı

Ali Ağaoğlu'nun kardeşi Hüseyin Ağaoğlu bugün saat 11:00 sıralarında adliyeye geldi. Çağlayan'daki İstanbul Adalet Sarayı C kapısı önünde bir süre bekleyen Ağaoğlu, basın mensuplarının sorularını yanıtlamadan adliyeye giriş yaptı. Saat 11:40 sıralarında ise Ağaoğlu Grubu'nun CEO'su Hasan Rahvalı, 17 Aralık Operasyonu kapsamında gözaltına alınan işadamı için serbest bırakılma kararının verildiğini, işlemlerin başlatıldığını öne sürdü.

Yolsuzluk operasyonunda gözaltına alınan Ali Ağaoğlu'nun serbest kalacağı iddia edildi. Ağaoğlu'nun avukatları, yakınlarıyla yaptığı konuşmada ünlü işadamının serbest kaldığını söyledi.  50 kişilik bir grup adliye önünde Ali Ağaoğlu'nu bekliyor. Polis ise Ali Ağaoğlu'nun yakınlarını uzaklaştırmaya çalıştı, bu nedenle gergin dakikalar yaşandı.  Ağaoğlu'nun serbest kaldığı iddiası henüz resmi makamlarca doğrulanmadı.

Öte yandan Ağaoğlu’nun Avukatı Adnan Uğur Kılıç ise, savcılık sorgusunun tamamlandığını söyleyerek “Bekliyoruz” dedi.

ADLİYE ÖNÜNDE AĞAOĞLU ARBEDESİ

Yolsuzluk ve rüşvet operasyonu kapsamında 3 gündür Emniyet Müdürlüğü’nde gözaltına olan işadamı Ali Ağaoğlu sabah savcılığa sevk edilirken 70-80 kişilik yakını da Ağaoğlu’nu görebilmek için Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı’na koştu.

Saat 11.30 sıralarında Ağaoğlu’nun savcılık sorgusundan sonra serbest kaldığı haberi duyulunca dışardaki yakınları kapıya akın etti. Bu sırada yaşanan arbede sırasında güvenlik görevlileri yetersiz kalınca çevik kuvvet çağırıldı. Adliyenin girişine gelen çevik kuvvet ekipleri kapıda Ali Ağaoğlu’nu bekleyen ve bu sırada taşkınlık yapan yakınlarını kalkanlarla itekleyerek kapıdan uzaklaştırdı.  Karşı kaldırıma kadar gönderilen Ağaoğlu’nun yakınları burada beklemeye başladı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR