Ali Ay'ın hayalleri ve gerçekler
"2,5 Sene sonunda bambaşka bir Bursaspor olacağının sözünü veriyorum. Sürekli Avrupa kupalarına oynamamız lazım. Ondan sonra da Bursaspor'un artık şampiyonluğa oynaması lazım..." Bu cümleler Bursaspor Başkanı Ali Ay'a ait... Fakat gel gör ki tam anlamıyla başarısız bir dönem geçirdi Ali Ay. Borçlar azalmadı, hayalini kurduğu şampiyonluk gelmedi, hayalini kurduğu taraftar sayısına ulaşamadı, UEFA lisansı almaya gerek görülmeyen bir kulüp çıktı ortaya.. Sönmez Medya Spor Müdürü Süha Gürsoy, Ali Ay'ın hayallerini ve yaşattığı gerçekleri köşesine taşıdı...
BURSASPOR , 08 Haziran 2017 Perşembe, 07:43
Ali Ay'ın hayalleri ve gerçekler

İşte Süha Gürsoy'un o yazısı...

"2,5 sene sonunda bambaşka bir Bursaspor olacağının sözünü veriyorum..."
"2,5 sene sonunda Bursaspor'un yeri çok daha farklı olacak..."
"Öncelikle benim bu bankaları sıfırlamam lazım..."
"Sürekli Avrupa kupalarına oynamamız lazım. Bu bir... Ondan sonra da Bursaspor'un artık şampiyonluğa oynaması lazım..."
"Benim hedefim ne biliyor musunuz, ben borcu öyle veya böyle bir şekilde hallederim. Benim amacım bir an evvel bankadan kurtulmak... Bankadan kurtulursanız Bursaspor'un her sene 15 milyona yakın kârı olacak. 15 milyon da burada çalışanların yıllık ücreti demek..."
"En büyük hayalim, üst üste 3 sene şampiyon olmak... En büyük hayalim Borussia Dortmund gibi olmak... Bir bakıyorsunuz 80 bin taraftar ve sürekli dolu. Yense de yenilse de dolu... Öyle bir gün gelsin ki 45 bin kişilik stadımıza sığmayalım..."
Bu cümleler Başkan Ali Ay'a ait...

Yazının devamını okumak için tıklayınız...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR