Ali Palabıyık: 'Maç bittikten sonra pozitif vaka görülürse...'
Süper Lig'in FIFA kokartlı hakemi Ali Palabıyık, "Federasyonumuzun belirlediği önlem paketlerine harfiyen uyacağız. Sahaya çıkana kadar bizler de dahil maskeli olacağız. Biz soyunma odasına girene veya sahaya çıkana kadar koridorda ve soyunma odasında kimse olmayacak. Zaten soyunma odasının, sahanın dezenfekte edilmesi 1 gün önce takım tarafından yapılacaktır. Bu konuda bizim içimiz rahat, gerekli önlemleri aldıkça bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum" dedi.
SPOR , 14 Mayıs 2020 Perşembe, 10:20
Ali Palabıyık: 'Maç bittikten sonra pozitif vaka görülürse...'

FIFA kokartlı hakem Ali Palabıyık, liglerin başlamasıyla alınacak önlemleri, koronavirüs sürecindeki hazırlık dönemini ve hakemlerin saha içerisinde psikolojik olarak neler yaşayabileceğine dair Demirören Haber Ajansı'na (DHA) açıklamalarda bulundu.

Antrenmanlarını kendi belirlediği sahalarda yaptığını belirten Ali Palabıyık, "Federasyonumuzun yayınlamış olduğu önlem paketinden sonra biz de Merkez Hakem Kurulu'nun (MHK) bize vermiş olduğu talimatlar gereği antrenmanlarımıza zaten evde devam ediyorduk artık biz de sahaya çıkmaya başladık. Ben 2 ya da 3 kişiyle antrenmanlarımı şu anda kendim belirlemiş olduğum sahalarda yapıyorum. Zaten hem UEFA'dan hem MHK'ndan haftalık olarak bize gelen videolar, testler, oyun kurallarıyla ilgili gelen sorular bizi zaten güncel tutuyor" diye konuştu.

"MÜSABAKA BİTTİKTEN SONRA POZİTİF VAKA GÖRÜLMESİ HERKESİ TEDİRGİN EDECEKTİR"

Sahaya çıkana kadar alınacak önlemlerin saha içerisinde kendilerini psikolojik olarak rahat ettireceğini vurgulayan tecrübeli hakem DHA'ya yaptığı açıklamalarına şöyle devam etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR