Almanya'daki kanlı saldırıda sıcak gelişme! Annesini öldürüp intihar etti...
Almanya'nın Hanau kentinde iki nargile kafeye silahlı saldırı düzenlendi. Saldırıda 10 kişi yaşamını yitirirken, 5 kişi de ağır yaralandı. Alman polisi saldırgan olduğunu belirttiği iki kişinin de öldüğünü açıkladı. Almanya'da 10 kişiyi öldüren saldırganın "yabancı düşmanı" saiklerle hareket ettiği, olayın "terörist saldırı" şüphesiyle soruşturulduğu bildirildi.
DÜNYA , 20 Şubat 2020 Perşembe, 12:37
Almanya'daki kanlı saldırıda sıcak gelişme! Annesini öldürüp intihar etti...

Almanya'nın Hanau kentinde iki nargile kafeye silahlı saldırı gerçekleştiren saldırganlardan birinin aşırı sağcı Tobias R. olduğu iddia edildi. Alman polisi saldırgan olduğunu belirttiği iki kişinin de öldüğünü açıkladı. Almanya'da 10 kişiyi öldüren saldırganın "yabancı düşmanı" saiklerle hareket ettiği, olayın "terörist saldırı" şüphesiyle soruşturulduğu bildirildi.

Almanya İçişleri Bakanlığı, saldırganın annesini de öldürüp intihar ettiği açıklandı.

SALDIRGAN MEKTUP VE VİDEO BIRAKTI

Alman Bild gazetesi, Hanau'daki silahlı saldırıyı yapan kişilerden birinin ölü bulunan aşırı sağcı Tobias R. olduğunu yazdı. Gazete, aşırı sağcı görüşleriyle tanınan Tobias R.'nin saldırıyla ilgili bir mektup ve video bıraktığını ileri sürdü.

Gazetenin iddiasına göre aşırı sağcı saldırgan Tobias R. mektupta, "Bazı milletler yok edilmeli ve bunlara Alman pasaportu verilmemeli" görüşünü savunuyor.

"5 TÜRK DE ÖLDÜ" İDDİASI

Alman basını, iki nargile kafede yaşamını yitirenlerin kimlikleriyle ilgili bilgi vermiyor. Resmi makamlar da henüz bir açıklama yapmadı. Ancak kurbanlar arasında 5 Türk olduğu ileri sürülüyor.

SALDIRI DÜN GECE GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Güney Hessen Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre, saldırı, Frankfurt kenti yakınlarındaki Hanau'da yerel saatle 22.00'da, Heumarkt ve Kurt Schumacher caddeleri üzerindeki iki ayrı nargile kafede gerçekleşti.

Silahlı saldırıda ağır yaralanan bir kişinin daha hastanede yaşamını yitirmesi sonucu saldırıda hayatını kaybedenlerin sayısı 9 oldu.

Alman Haber Ajansı DPA'ya bilgi veren bir polis sözcüsü, özel harekat timinin saldırgan olduğu düşünülen kişinin evine baskın düzenlediği ve evde saldırganın dışında bir kişinin daha cesedinin bulunduğunu söyledi.

Buna göre Hanau'daki saldırı nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 11'e yükseldi.

Alınan bilgiye göre saldırıda kesin olmamakla birlikte 5 Türk hayatını kaybetti.

ALMAN HÜKÜMETİNDEN AÇIKLAMA

Almanya Hükümet Sözcüsü Steffen Seibert de sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, saldırıda hayatını kaybedenlerin ailelerinin yanında olduklarını ve yaralılara da acil şifalar dilediklerini belirtti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR