Altepe'den iddialı sözler... Türkiye'nin yıldızı olacağız
Bursaspor’un yeni stadyum ile birlikte şahlanmasını arzuladıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Dünyada ses getiren, Türkiye’nin parlayan yıldızı Bursaspor olsun istiyoruz” dedi.
BURSASPOR , 24 Haziran 2015 Çarşamba, 08:34
Altepe'den iddialı sözler... Türkiye'nin yıldızı olacağız
ELLERİYLE SERDİ

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan yeni stadyum inşaatında çimlerin serilmesine başlandı. Bursaspor’un “çim profesörü” Muhittin İpek ve Ziraat Mühendisi Mehmet Turan Tansal’ın ekibi tarafından Özlüce Tesisleri’nde özel olarak yetiştirilen çimler, 50 santim genişliğinde ve 1 metre uzunluğunda kesim işlemlerinin ardından rulo halinde Timsah Arena Stadı’na taşınmaya başlanırken, güneşe ve gölgeye göre hesaplanan çimlerin zemine döşeme işlemleri start aldı. Çalışmaları yerinde inceleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, “Dünyanın en heyecan veren 10 stadyumu arasında gösterilen yeni stadyum çimlerin serilmesiyle daha da güzel bir görünüme kavuşuyor” dedi.

TÜRKİYE’DE BİR İLK 

Çalışmaların artık son aşamaya geldiğini belirten Başkan Altepe, “Stadımızın maç yapılabilir hale gelmesi için biz de büyük heyecan duyuyoruz. Bursa tarihinin en büyük projesi. Bursaspor’umuzun burada şahlanması ve Bursa’yı dünyaya duyurması açısından da önemli bir tesis. Stadımız her geçengün ete kemiğe bürünüyor. Üst çatımız 10 gün içerisinde toplanmış olacak. Çimlerin serimine de başlandı. Türkiye’de ilk kez Bursa’da kullanılan özel malzemelerle yağmur istediği şiddette yağsın zemin üzerinde birikme olmayacak. Ses ve ışık düzeni de şu an tamamlanıyor. Stadımızı bir an önce bitirelim, yeni sezonda hem Bursa’mıza, hem Bursaspor’umuza uğur, bereket getirsin istiyoruz” dedi. 

SAVAŞAN BİR TAKIM

Bursaspor’un Türkiye’nin en önde gelen takımlarından biri olması için desteğe devam ettiklerini vurgulayan Recep Altepe, “Hedefimiz güçlü bir Bursaspor kurmak. Bursa için, Bursaspor için Yeşil Beyaz formadan heyecan duyan futbolculardan oluşması, sahada savaşan, mücadele eden ve şampiyonluğa giden bir Bursaspor arzuluyoruz. Biz bir yerden stadyumla uğraşıyoruz. Yönetim de takımı kurmak için uğraşıyor. Artık bunlar yapıldıktan sonra Bursaspor’un farklı bir takım olması gerekiyor. Dünyada ses getiren, Türkiye’nin parlayan yıldızı Bursaspor olsun, Türkiye denince akla Bursaspor gelsin istiyoruz. Bunun olmaması için hiçbir sebep yok” şeklinde konuştu. BEĞENİLMEDİ DEĞİŞTİRİLİYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Timsah Arena’nın çatı kaplamasının alt bölümünde kullanılan membranı beğenmediklerini ve takılan tek parçanın da söküleceğini söyledi. Altepe, kaplamanın ilerleyen süreçte üst bölümde kullanılan yeşil tondaki membran ile değiştirileceğini müjdeledi.  Ozan DEMİR'in haberi...

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR