Altepe'den 'Kılıç Kalkan' şov
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, 42 yıl önce mezun olduğu Demirtaş Paşa İlköğretim Okulu’nun ‘2. Mezunlar Pilav Günü’nde sergilediği ‘Kılıç Kalkan’ gösterisiyle ustalığını gösterdi.
BURSA , 03 Haziran 2012 Pazar, 17:33
Altepe'den 'Kılıç Kalkan' şov

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, kendisini okulun kapısında karşılayan Demirtaş Paşa İlköğretim Okulu Müdürü Gülsun Elbir ve öğretmenlerle bir süre sohbet etti. 1970 yılında okuldan mezun olduğunu söyleyen Başkan Altepe, okulla ilgili anılarını anlatarak, “Babam da Demirtaş Paşa’nın mezunlarındandı. Sonra da ben bu okulda okudum. Çocukluğumun geçtiği, bu asırlık eğitim kurumunda aldığımız eğitimle bugünlere geldik. Bizlere çok şey katan bu okulun her yerinde güzel anılarımız var. Demirtaş Paşa, çok önemli görevlere gelmiş güzel öğrenciler yetiştirdi. Demirtaş Paşalı olmaktan gurur duyuyorum” diye konuştu.

Başkan Altepe, mezunlar buluşmasında sıra arkadaşı Fikret Numanoğlu’yla da bir araya gelerek keyifle sohbet etti, anılarını tazeledi. Müzik dinletileri ve halk danslarıyla renklenen etkinlikte, Yeşil Bursa Kılıç Kalkan Ekibi’nin nefes kesen gösterilerini de ilgiyle izleyen Başkan Altepe, daha sonra Kılıç Kalkan gösterisini sunarak, izleyenlere keyifli anlar yaşattı. Başkan Altepe’nin Kılıç Kalkan gösterisine eski arkadaşları Fikret Numanoğlu, Ayhan Severgün, Mithat Barbarosluoğlu ve Kenan Yetişen de eşlik etti. İzleyenlerin dakikalarca alkışladığı gösterinin ardından Başkan Altepe, öğrencilerin el emeği ürünlerin beğeniye sunulduğu sergiyi de ilgiyle gezdi. Başkan Altepe, aynı zamanda vatandaşlarla sohbet edip fotoğraf çektirdi. Demirtaş Paşa İlköğretim Okulu Müdürü Gülsun Elbir de kendilerine her zaman destek olan Başkan Altepe’ye teşekkür ederek, çiçek verdi. Başkan Altepe, daha sonra okulun anı defterini de imzaladı. Program, mezunlara pilav ikramıyla sona erdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR