'Altın' Rıza
Bu yıl 36. kez düzenlenen Vehbi Emre & Halit Kaplan Grekoromen Güreş Şampiyonası'nda 130 kilogramda milli güreşçi Rıza Kayaalp, Kiryl Hryshchanka'yı mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu.
SPOR , 23 Temmuz 2018 Pazartesi, 08:01
'Altın' Rıza

BAŞARIYA ALIŞTIRDI

Bu yıl 36. kez düzenlenen Vehbi Emre & Halit Kaplan Grekoromen Güreş Şampiyonası yapılan final müsabakalarıyla sona erdi. Bağcılar Olimpik Spor Salonu'nda yapılan turnuvada 130 kilogramda final müsabakasında Avrupa Şampiyonu milli güreşçi Rıza Kayaalp, Belaruslu rakibi Kiryl Hryshchanka'yı çekişmeli geçen mücadele sonrası mağlup ederek altın madalyanın sahibi oldu ve Türkiye'yi bir kez daha gururlandırmayı başardı.

MADALYALAR DURMADI

Rıza Kayaalp'in yanı sıra Grekoromen Milli Takımı'ndan 2 altın 1 gümüş madalya geldi. 67 kilogramda güreşen Murat Fırat, rakibi grekoromen güreşçi Ensar Karabacak'ı mağlup ederek altın madalyaya ulaşan isim oldu. Murat Fırat ile karşılaşan Ensar Karabacak ise 67 kilogramda gümüş madalyanın sahibi oldu. Turnuvada mücadele eden milli güreşçi Fatih Cengiz ise 77 kilogramda Belaruslu Kazbek Kilou'yu mağlup ederek kürsüde zirveyi temsil etti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR