Amerika'nın Suriye'den petrol çaldığı anlara ait görüntüler ortaya çıktı
Sputnik Arapça muhabiri, ABD güçlerinin, Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) kontrolündeki Rumeylan ilçesinde bulunan bir kuyudan petrol çalıp Irak'a götürdüğü anlara ait çekilen görüntü ve fotoğrafları elde etti.
DÜNYA , 01 Nisan 2021 Perşembe, 13:21
Amerika'nın Suriye'den petrol çaldığı anlara ait görüntüler ortaya çıktı

Suriye'deki ABD güçlerinin, Haseke kırsalında yer alan Rumeylan'daki bir kuyudan petrol çaldığı anlar belgelendi. Sputnik Arapça muhabirinin elde ettiği görüntülerde, ülkede bulunan ABD güçlerinin, Suriye-Irak sınırına yakın Suveyda Muhamed el Deham ve Suveyda Muhamed el Alyan köyleri arasında bulunan kuyudan tankerlerle IKBY'ye götürülmek üzere petrol dolduruyor. Muhabirin elde ettiği bir videoda ise tankerin Irak'a gittiği anlar da var.

ABD'nin günlük olarak yüzlerce tankeri doldurup yasa dışı bir şekilde ülkeden çıkarıp Irak'a götürdüğü beliriliyor. Suriye Arap Haber Ajansı (SANA) da geçen haftalarda ABD'nin 'çalıntı' petrol yüklü 300 tankeri Irak'a götürdüğünü duyurmuştu. ABD'nin Suriye'deki en büyük askeri üslerinden biri Rumeylan bölgesinde bulunuyor. Suriye'nin kuzeydoğusundaki, petrolle zengin olan Haseke, Deyr ez Zor ve Rakka eyaletleri ABD'nin desteklediği Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) kontrolünde bulunuyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR