Anıtkabir'i de yıkarsak Elhamdülillah
AK Parti İnebolu Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan yaptığı açıklama sonrası istifa ettiğini açıkladı
GÜNDEM , 03 Haziran 2013 Pazartesi, 08:46
Anıtkabir'i de yıkarsak Elhamdülillah

Kastamonu’nun İnebolu ilçesi AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu, Taksim Gezi Parkı olayları nedeniyle eylemcilere twitterdan tepki göstererek, “Taksim Gezi Parkı’ndan sonra Anıtkabir'i de yıkarız elhamdülillah” dedi. AK Parti İneboluGençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu’nun Taksim Gezi Parkı'ndaki eylemcilere yönelik sosyal paylaşım sitesi twitter hesabından yaptığı bu açıklama ise, kamuoyunda büyük tepkiye neden oldu. Kamuoyundan gelen tepkiler üzerine Başkan Küpoğlu, istifa ettiğini açıkladı.

Ardından AK Parti İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri, parti binasında bir araya gelerek konuyu görüştü. AK Parti İlçe Başkanı İsa Karamehmetoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, “1 Haziran tarihinde İnebolu AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Hasan Ferhat Küpoğlu’nun şahsına ait sosyal medya hesaplarından paylaşmış olduğu fikirler ve ifadeler, parti teşkilatımızın görüşü ve düşünceleri ile hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır. Ülkemizin son günlerde bulunmuş olduğu kritik günlerden dolayı ülke genelinde sosyal medya aracılığıyla tahrik edici eylem ve açıklamalara karşılık verilen ve diğer siyasi görüş sahiplerinin Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile ilgili sosyal medyada paylaşmış oldukları, Müslümanlığa ve Türkiye Cumhuriyeti'nin bir ferdine yakışmayan sözlerin sonucunda Hasan Ferhat Küpoğlu’nun vermiş olduğu talihsiz bir cevaptır. Kaldı ki, partimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün göstermiş olduğu ilkeler doğrultusunda yoluna devam etmektedir. İnebolu AK Parti Gençlik Kolları Başkanı ve üyesi olan Hasan Ferhat Küpoğlu, olağanüstü yapılan yönetim kurulu toplantımızda bulunduğu görevden ve parti üyeliğinden istifasını sunmuştur. Tüm kamuoyuna duyurulur” dedi.

CHP GENÇLİK KOLLARI TEPKİ GÖSTERDİ

AK Parti İnebolu Gençlik Kolları Başkanı Ferhat Küpoğlu’nun sosyal paylaşım sitesi twitterdan eylemcilere yönelik yaptığı açıklamaya CHP Gençlik Kolları ise büyük tepki gösterdi. CHP Gençlik Kolları İl Başkanı Cumhur Genç yaptığı yazılı açıklamada, Küpoğlu’nu şiddetle kınadıklarını belirterek, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve AK Parti Gençlik Kolları Başkanı olarak bu hakkı ve gücü kimlerden nasıl aldığını soruyorum. Bu zihniyette mi siyaset yapıyorsunuz? Mustafa Kemal Atatürk’e sen kim oluyorsun da dil uzatıyorsun. Önce bulunduğun İnebolu’nun İstiklal Madalyası’nın nasıl alındığını ve hala o madalyanın üzerinde Şehit Şerife Bacı’nın ambleminin niçin bulunduğunu araştırmanı, gerekirse bu konu ile ilgili Cumhuriyet Halk Partisi Kastamonu Gençlik Kolları olarak yargı makamlarına başvuruda bulunup Atatürk’ü, Cumhuriyet’i ve istiklal mücadelesini en azından öğrenebilmen için okuma cezası almanı talep edeceğiz” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR