Araba parasına serbest
Bursa Hakimiyet daha önce uyarmıştı.Dünya kulüplerini peşinde koşturan Enes Ünal'ın fiyatı belli oldu. Bursaspor 10 Mayıs'a kadar genç kramponla profesyonel sözleşme imzalamazsa Enes komik bir rakama yuvadan uçup gidecek.
BURSASPOR , 22 Mart 2013 Cuma, 08:41
Araba parasına serbest

Henüz 16 yaşında olmasına rağmen ünü Türkiye sınırlarını aşan ve birçok dünya kulübünü peşinde koşturan Enes Ünal 80 bir Euro'ya serbest kalabilir. Genç kramponun babası Mesut Ünal Enes'in 10 Mayıs'ta 16 yaşına gireceğini ve imza atma hakkına sahip olacağını söyledi. Ünal; “Chelsea, 10 Mayıs olmadan bu işi bitirmek istiyor ve kararlılar. Enes'i kadrolarına katmak için bana baskı yapıyorlar. O tarihe kadar ben Chelsea Kulübü'ne imzayı atarsam Bursaspor Kulübü sadece 80 bin Euro yetiştirme parası alabilecek. Enes Bursaspor'dan ayrılacaksa kulübüne 2 milyon Euro'dan daha fazla kazandırmalı” dedi. Mesut Ünal Alman takımı Mönchengladbach'ın da kendisiyle görüştüğünü ve inanılmaz tekliflerde bulunduğunu açıkladı.

U18'DE OYNAMALIYDI

Enes'in bu sezon U18 takımında iki maçta 4 gol attığını hatırlatan Ünal, “Bence Enes'i bu sezon U 18'de oynatmış olsalardı, en azından 30 gol atar Bursaspor Kulübü de biz de böyle yetenekli oyuncumuzu kaçırmayalım deyip ön protokolü imzalamış olurduk. Ama oynatmadılar” ifadesini kullandı. Oğlunun eksiklerinin belli olduğunu açıklayan Mesut Ünal, “Bu yönde özel çalışmalar yapılmadı. Oysa Chelsea'de bunların yapıldığını, orada kaldığım süre içersinde yakından gördüm. Transferi gerçekleşirse Torres'le birlikte olacak. Altyapılarında da Enes gibi kaliteli, yetenekli bir oyuncuları olmadığını söylediler” açıklamasını yaptı.

Karar Fransa dönüşü

Enes'in U16 Milli Takımı ile birlikte Fransa'daki turnuvaya katılacağını belirten Mesut Ünal, dönüşte yönetimle bir araya geleceklerini ve son kararı vereceklerini söyledi. Mesut Ünal; “Enes Türkiye'de kalıp ülke çapında bir yıldız mı olsun, yoksa Avrupa'ya gidip yeteneklerine yüzde 20 daha ekleyip bir dünya starı mı? İşte Bursaspor ile bu yönde karar alacağız. Benim kalbimden Bursaspor geçiyor. Ancak yurtdışı ise oğlumun eğitimi ve gelişimi için çok önemli” ifadesini kullandı.

Yurtdışı çok farklı

“Enes'in transferi için Almanya, İspanya ve İngiltere'deki kulüpleri, tesislerini ve altyapılarını tanıma fırsatı bulduğunu belirten Mesut Ünal, “İngiltere gerçekten Türkiye'den çok ileri düzeyde. Benim yapılmasını düşündüğüm her şeyi orada genç oyunculara uyguluyorlar. Bence Türkiye'deki altyapılarda hedef şampiyonluk değil, eğitim olmalı. Bunu yaptığımızda biz de dünya yıldızları yetiştirebiliriz” dedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR