Araç sahiplerine müjde! Benzine ve motorine indirim geldi
Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinin litre fiyatına 34 kuruş, motorinin litre fiyatına ise 31 kuruş indirim geldi.
EKONOMİ , 28 Şubat 2020 Cuma, 16:54
Araç sahiplerine müjde! Benzine ve motorine indirim geldi

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası'ndan (EPGİS) yapılan açıklamaya göre, gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 34 kuruş, motorine ise 31 kuruş indirim geldi. Söz konusu indirimler pompa fiyatlarına yansıyacak.

EPGİS'ten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

"29 Şubat tarihinde geçerli olmak benzinde 34, motorinde 31 KRŞ/LT pompa fiyatlarında indirim gerçekleşmiştir."

FİYATLAR KAÇ LİRA OLACAK?

Benzine yapılan 34 kuruşluk indirimle İstanbul'da 6,79 TL olan benzinin litre fiyatı 6,45 TL olacak. İzmir ve Ankara'da ise ortalama 6,88 TL olan benzinin litresi 6,54'e düşecek.

Motorine yapılan 31 kuruşluk indirimle İstanbul'da 6,35 TL olan motorinin litre fiyatı 6,04 TL'ye inecek. İzmir ve Ankara'da ise ortalama 6,43 TL olan motorinin litresi 6,12 TL'ye düşecek.

AKARYAKIT FİYATLARININ HESAPLANMASI

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR