Arkadaşını yatakta katletti: En büyük uyuşturucu kaçakçılığının başındaydı
Kocaeli'nde bir şahıs, lüks villada birlikte alkol aldığı iş insanını oğluyla uyuduğu sırada silahla vurarak öldürmüştü. Zanlı, yargılandığı davadaki savunmasında, "Maktul, Türkiye'deki en büyük uyuşturucu kaçakçılığının başındaydı, ailesinin de PKK ile iş birliği içinde olduğunu biliyorum" dedi.
GÜNDEM , 06 Ocak 2021 Çarşamba, 15:09
Arkadaşını yatakta katletti: En büyük uyuşturucu kaçakçılığının başındaydı

16 Haziran 2020 tarihinde Gölcük ilçesi Halıdere Yeni Mahallesi 2122 Sokak'ta meydana gelen olayda, edinilen bilgilere göre, inşaat işi ile uğraşan Çelebi Aydaş (47), sokak üzerinde bulunan lüks villasında cezaevinden firar ederek kendisiyle kalan F.O. (39) isimli arkadaşı ile akşam saatlerinde alkol almaya başladı.

ÖRGÜT PROPOGANDASI YAPTIĞI İÇİN ÖLDÜRMÜŞ

Fatih O., alkol aldıkları sırada tartıştığı Aydaş'ı daha sonra küçük oğlu B.A. ile uyuduğu sırada sırtından vurarak öldürdü. Olayın ardından kaçan Fatih O., çalıntı araçla Çanakkale Lapseki'de polis ekiplerince yakalanarak gözaltına alındı. Emniyetteki ifadesinde olay gecesini anlatan Fatih O.'nun olay gecesi Aydaş ile birlikte alkol alırken, siyasi sebeple tartışmaya başladığını ve Aydaş'ı terör örgütü propagandası yaptığı için öldürdüğünü söylediği öğrenildi.

"PKK İLE İŞ BİRLİĞİ İÇİNDE"

Kasten öldürme suçundan yargılanan Fatih O., Kocaeli 3. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan dava görülmeye devam edildi. Sanık ve avukatlar salonda hazır bulundu. Duruşma sanık Fatih O.'nun savunması ile başladı. Ailesinin can güvenliği yüzünden daha önce sorulara cevap veremediğini iddia eden Fatih O., " Elazığ'dan Kocaeli'ne naklimi istiyorum. Ben bazı şeylere burada açıklık getirmek istiyorum. Daha önce bana sorduğunuz sorulara ailemin can güvenliği nedeniyle cevap veremedim. Bu yüzden de ailemin adresini değiştirmesini bekledim. Maktul Çelebi Aktaş Türkiye'deki en büyük uyuşturucu kaçakçılığının başıydı. Maktulun ailesi PKK ile iş birliği içerisindedir. Hatta maktulün kardeşi PKK'dan hüküm giymiştir. Bizim maktulle tartışmalarımız siyasi nedenlerden oldu. Asla planlı bir cinayet değildir. Böyle bir söylemi kabul etmiyorum" dedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Mahkeme heyeti kasten öldürme suçundan yargılanan Fatih O.'nun tutukluluk halinin devamına karar vererek, cinayet zanlısının cezai ehliyetinin tespitinin yapılmasını talep etti. Heyet, sanığın bizzat duruşmaya katılmasının sağlanması için Kocaeli'ne naklini istedi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR