'Artık Avrupa'ya açılmalıyız'
Bursaspor'un eski Teknik Direktörü Adnan Örnek, Robert Prosinecki ile yollarını ayıran Bosna Hersek Milli Takımı'nda adının teknik direktör adayı olarak geçmesi hakkında Ajansspor'a konuştu.
BURSASPOR , 07 Aralık 2019 Cumartesi, 09:32
'Artık Avrupa'ya açılmalıyız'

Örnek, "Yerli teknik adamlar elbette yurtdışında şans bulmalı. Hollanda, Almanya, İtalya, Sırbistan, Bosna Hersek, Hırvatistan... Dünyadaki ülkelere teknik adam ihraç ediyorlar. Ben de Hırvatistan ve Bosna Hersek'te çalıştım. Avrupa'da çalışan Türk antrenör sayısı çok az. Şenol Güneş, Fatih Terim, Tayfun Korkut gibi isimler elbette var ama bir elin parmaklarını geçmiyor.

TÜRKİYE'DEKİ PİYASA DARALDI

Bosna ve Sırbistan medyası benim Bosna Hersek Milli Takımı için listede olduğumu yazdı. Bu doğru. Ben oraları biliyorum. Safet Susiç, Türkiye'de çalışıyorsa, Adnan Örnek ya da bir yerli teknik adam neden oralarda çalışmasın? Türkiye'deki piyasa aslında daraldı. Bir teknik direktörlük sıkıntısı var liglerde. Bir çıkış yolunu bulmak lazım. Bu da bence teknik adam ihracından geçiyor. Adımızın Bosna Hersek ile geçmesi elbette beni de mutlu etti. Hakkımıza hayırlı olsun. Türk teknik adamların Avrupa'da görev yapması bence önemli." şeklinde yaşananları değerlendirdi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR