Aşk hayatıma panik duygusu hakimdi
Ünlü televizyoncu Mirgün Cabas'la birliktelik yaşayan güzel oyuncu Tuba Ünsal, aşk hayatına dair samimi açıklamalarda bulundu.
MAGAZİN , 27 Ekim 2012 Cumartesi, 14:58
Aşk hayatıma panik duygusu hakimdi

Tuba Ünsal'ın zamansız stili, L'Officiel dergisinin kasım ayı kapağında bohem parizyen bir rüzgar estirdi. İddialı, kışkırtıcı, bir o kadar da doğal... Ünsal'ın göz kamaştıran ışığının kaynağı, belki de bu üç bileşenin uyumunda saklı.

Sürekli bir taşınma halindesiniz, bu yolculuklar ne derece stilinize yansıdı?    
İstanbul'da doğduktan sonra babamın işi nedeniyle birçok şehir gezdik. Kırklareli, Silopi, Gelibolu, Şanlıurfa ve İzmir'i hızlıca sayabilirim. Bu kadar çok yer gezince, ailenin temelinden de gelen bir moda eğilimi varsa, ister istemez her şehrin stilinize bir dokunuşu oluyor. Örneğin Şanlıurfa'nın Bakırcılar Çarşısı gardırobuma şalvarı ekledi. İzmir'in Avrupai havasında, saçlarımı belime kadar uzatıp, uçlarını mora boyamıştım. Yuvarlak formlu Elton John gözlüklerim vazgeçilmez bir parçamdı ve elime ne geçerse batikle boyuyordum.

Ailenizde ilham perileriniz var mıydı?
Annem el sanatları öğretmeni olduğu için her şeyi kendi dikerdi. Thierry Mugler'in vatkalı kocaman ceketlerini, patron çıkarıp diktiğini net bir şekilde hatırlıyorum. Kendisi modaya çok meraklı olduğu için bizleri de bu bakış açısıyla yetiştirdi. Hiçbir zaman pijamalı çocuklar olmadık. Babamın dizinde sigara yanığı olan pantolonunu bile uğur böcekleri ve dantellerle işleyip, bana ve ablama elbise yapmışlığı vardır. Annem dışında, Hollanda ve İspanya'da yaşayan teyzem ve kuzenlerim, yurtdışından her gelişlerinde Diesel jean, tayt, şimşek kolyeler getirirlerdi. Kıyafet değiş tokuşumuz çok olurdu. Anne ve babamızın kanatları altından uçtuğumuz zaman, sazı elimize alıp bohem bir stile doğru eğilim gösterdik.

TAKI ERZAĞIM LONDRA'DAN

Sıkı bir Los Angeles hayranı olduğunuzu biliyoruz. Sizi bu şehre çeken şey nedir?
Pasadena Flea Market! Buranın ciddi anlamda bağımlısıyım. Doğum yapmak için annemle Los Angeles'a gitmiştim, ama öncesinde de her yıl iki veya üç ayımı bu renkli şehirde geçirirdim. Şimdi de fırsat buldukça gitmeye çalışıyorum. Vintage denince aklıma ilk burası geliyor. Yıllık takı erzağımı da Londra'daki ikinci el pazarı Portobello'dan temin ediyorum.

Kalbinizi hızla çarptıran marka hangisi?
Her daim Chanel!

Peki, bir vintage aşığı olarak Chanel'in yeni sezonda benimsediği New Vintage eğilimini nasıl değerlendiriyorsunuz?
Chanel'in zamansız bir stili var. Elbette bir de "kolay ulaşılamaz" algısı var. Sunumların tümü, parçaları tek başına birer arzu nesnesine çeviriyor. Ancak New Vintage kavramını çok benimsediğimi söyleyemeyeceğim. Niçin 1970'lerde dikilmiş bir elbiseyi daha ucuz fiyata alabilecekken, yeni sezonda eski görünümlü bir kıyafeti tercih edeyim?

Chanel'in hangi parçalarını dolabınıza katmaktan mutlusunuz?
Ne şanslıyım ki, Chanel'in 2.55 çantalarının birkaç rengine sahibim. Bir de iki sezon önce Chanel'in bir hasır çantası vardı; Wicker Bag. Bu çanta, Jane Birkin'in hasır sepetlerine bir göndermedir. Özellikle kışın taktığımda kıyafetimi anında romantik bir havaya sokuyor.

Chanel dışında takibinizde olan markalar hangileri?
Marc Jacobs ve Louis Vuitton... Özellikle Jacobs'ın LV için hazırladığı fetiş koleksiyonu eşsizdi.

Sonbahar-kış sezonunda en çok kullanacağınızı düşündüğünüz parça hangisi?
Kesinlikle içi kürklü ve ekoseli Superga ayakkabılar. Onları kaşmir elbiselerle kombinleyeceğim.

Kişisel gelişim programlarıyla ilgileniyor musunuz?
Çok küçük yaştan beri çalıştığımdan, tüm bu karmaşa içinde ruh sağlımı ve dinginliğimi korumanın öneminin farkına vardım. Yıllarca kişisel gelişim seminerlerine katıldım. Art of Living'in nefes egzersizlerini yapıyorum, çünkü doğru bir şekilde nefes alıp vermekle başlıyor her şey. Ayrıca Vipassana sessizlik egzersizini elimden geldiğince uygulamaya çalışıyorum. Bu egzersizin ana fikri, şehirli olma durumundan kısa bir süre için de olsa uzaklaşabilmeye dayanıyor. Elbette, Sare hayatıma girdikten sonra sessizlik egzersizim en uzun 10 dakika sürüyor! Kişisel gelişim kitaplarım da hep başucumda. Okumak bana iyi geliyor.
İş hayatında farklı yönlerinizi keşfetmeyi seviyorsunuz. Şimdi de bir müzikalde oynuyorsunuz.
Haldun Taner'in sayısız kez çevirisi yapılan "Keşanlı Ali Destanı" müzikalini bir yıldır sahneliyoruz. Yeni sezon perdemizi bu ay açtık. Benim rolüm, daha önce bu role bürünen oyuncuların ödüller aldığı Madam Olga karakteri... Dolayısıyla omuzlarımda büyük sorumluluk var. Müzik direktörümüz Çiğdem Erken'le şarkılarım üzerine titiz bir çalışma içerisindeyiz. Kariyerimin bu noktasında daha ince eleyip sık dokumaya başladım.
 

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR