Atalay Filiz davasında flaş gelişme
Ankara'da, arkadaşları Göktuğ Demirarslan ile sevgilisi Elena Radckhova'yı öldürmekle suçlanan bugün hakim karşısına çıkan Atalay Filiz (31) davasında sıcak bir gelişmenin yaşandığı öğrenildi. Filiz'in avukatları, mahkeme heyetinin reddini istedi. Heyet ise bu talebi geri çevirdi. Bu karar üzerine Filiz'in avukatları davadan çekildiklerini açıkladı.
GÜNDEM , 07 Mart 2017 Salı, 15:15
Atalay Filiz davasında flaş gelişme

Atalay Filiz, 4 yıl önce Ankara'da işlediği belirtilen iki cinayet ile ilgili bugün hakim karşısına çıktı. Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada, duruşmanın başında Filiz'in avukatları, davaya ilişkin yeni bir takıl taleplerinin olduğunu belirtti.

AVUKATLARI DOSYADAN ÇEKİLDİ

Avukatlar, Filiz'in akıl sağlığının yerinde olup olmadığına ilişkin tam teşekkülü bir hastaneden rapor alınmasını istedi. Mahkeme heyeti bu talepleri geri çevirdi. Bu karardan sonra Filiz'in avukatları Uğur Poyraz ve Av. Merve Uçanok, reddi hakim talebinde bulundu. Heyet bu talebinde bulundu. Heyet, reddi hakim talebinin de reddine karar verdi.Bu andan sonra Filiz'in avukatları Poyraz ve Uçanok davadan çekildiklerini açıkladı.

YENİ AVUKAT İÇİN BARO'YA YAZI

Avukatların davadan çekilme kararı sonrası, mahkeme Filiz'n müdafiliği için Ankara Barosu'na yazı yazılmasına karar verdi. Mahkeme bir sonraki duruşma için ise 9 Mart'a gün verdi. Ocak ayında görülen bir önceki celsede savcı Filiz için iki kez ağırlaştırılmış müebbet hapis talep etmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR