Av tüfeği ile köpeği vuran şahıs serbest bırakıldı!
İstanbul Tuzla'da dinlenme yeri olarak kullanılan bir çiftlikte bir şahıs kendi köpeği ile boğuşan başka bir köpeği av tüfeği ile vurdu. O anlar saniye saniye kameralara yansırken saldırgan adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.
GÜNDEM , 30 Eylül 2021 Perşembe, 12:10
Av tüfeği ile köpeği vuran şahıs serbest bırakıldı!

Tuzla Tepeören'de bulunan, av köpeklerinin dinlenme yeri olarak kullanılan bir çiftlikte bilgisayar uzmanı Halis Selçuk D. emanet olarak bıraktığı köpeğini almaya geldi. Köpeğinin Terrier cinsi bir başka köpekle boğuştuğunu gören Halis Selçuk D. önce su tutarak köpekleri ayırmaya çalıştı ve elindeki bir cisimle köpeğe vurdu. Köpekleri ayırmakta başarısız olan Halis Selçuk D. çiftlikten çıkarak aracındaki av tüfeğini aldı ve tekrar çiftliğe girdi. Halis Selçuk D. elindeki av tüfeği ile 'Kral' isimli köpeğe ateş ederek öldürdü.

Bilgisayar uzmanı Halis Selçuk D.'nin vurduğu 'Kral' isimli köpeğin sahibi İbrahim Baliç'in ise olaydan sonra adliyeye giderek suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi. Soruşturma başlatan ekipler, olaya karışan Halis Selçuk D.'yi yakalayarak gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen Halis Selçuk D. adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakıldı.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR