AVM kesinlikle yapılmayacak
İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Gezi Parkıyla ilgili konuştu.
GÜNDEM , 08 Haziran 2013 Cumartesi, 15:53
AVM kesinlikle yapılmayacak

Gezi Parkı protestolarıyla ilgili konuşan İbb Başkanı Kadir Topbaş, ''Olayların boyutları bu noktaya gelmemeliydi. Burada bir AVM yapılması kesinlikle düşünülmüyor, otel yok, rezidans yok. Tamanen kent müzesi veya bir sergi alanı içerisinde değerlendirilebilir'' dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş Gezi Parkıyla ilgili konuştu.

OTEL VE REZİDANS YOK

"Yayalaştırma Belediye'den oybirliğiyle geçmiş ve kurulun da olurunu almıştı. Çalışmaların ağaçlar sökülüyor paniğiyle oraya gittiğini söyleyenler var. Boğaziçi Üniversitesi'nden gelenlerle, sanatçılarla, işadamlarıyla , kanaat önderleriyle, 8-10 grupla görüştük. Boyutları bu noktaya gelmemeliydi. Dünyaya yansıma bu olmamalıydı. AVM olarak düşünülmüyor. Metrekareye müsait değil. Gezi Parkı olarak bilinen alan 50 bin metrekare civarı 563 ağaç var. 72 ağaç taşınabilecek nitelikte çapı 40 santimin altında olduğu için. 26 ağaç da taşınır ama riskleri var olarka gözüküyor Bir AVM kesinlikle düşünülmüyor. Otel ve rezidans yok."

MÜZE ŞEKLİNDE PROJELENDİRECEK

Burada AVM, otel ve rezidans olmayacağı. Kent müzesi, şehir müzesi halinde bir projelendirme aşaması

Yayalaştırma çalışmasından aylar önce bahsetmemize rağmen çok algılanmadığını da gördük

Burada yapılan projey Taksim'de sergilemek, görüşe açmak ve görüşe göre değerlendirmeyi düşünüyorum

Topçu Kışlası ile ilgili Başbakan ifade etti, Topçu Kışlası'nın yapılmasını Başbakanımız arzu etmekte. Ama daha önce içinde konuşulan AVM, mağaza, otel ve rezidanslar olur diye bir düşünce. Bunlardan vazgeçildi. Müze şeklinde projelendirecek.

PROJE TAKSİM'DE SERGİLENECEK
"Yayalaştırma çalışmasından aylar önce bahsetmemize rağmen çok algılanmadığını da gördük. Burada yapılan projeyi Taksim'de sergilemek, görüşe açmak ve görüşe göre değerlendirmeyi düşünüyorum.
Topçu Kışlası ile ilgili Başbakan ifade etti, Topçu Kışlası'nın yapılmasını Başbakanımız arzu etmekte. Ama daha önce içinde konuşulan AVM, mağaza, otel ve rezidanslar olur diye bir düşünce. Bunlardan vazgeçildi. Müze şeklinde projelendirecek."

DEMOKRASİ İSTEYENLER REFERANDUM İSTEMİYOR
Kadir Topbaş'ın açıklamalarında demokrasi isteyenlerin referandum istemiyor, sözleri oldukça dikkat çekiciydi.  

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR