Avrupa kupalarına kim gidecek?
UEFA Tahkim Kurulu'nun Beşiktaş, Bursaspor ve Gaziantepspor'u Avrupa kupalarından 1 yıl men etmesinden sonra en çok merak edilen konu, gelecek yıl Avrupa'ya kimin gideceği.
SPOR , 30 Mayıs 2012 Çarşamba, 15:02
 Avrupa kupalarına kim gidecek?
UEFA, mali konularla ilgili Disiplin Komitesi'ne sevk edilen Beşiktaş, Bursaspor ve Gaziantepspor bir yıl Avrupa kupalarından men cezası verdi.

Men edilen Beşiktaş'ın yerine UEFA'ya, Süper Final Avrupa Ligi Grubu'nu Bursaspor'un ardından 2. sırada tamamlayan Eskişehirspor gidecek. Kupa finalisti Bursaspor'un yerine ise gidecek olan takım, Süper Final Avrupa Ligi Grubu'nu 3. bitiren İstanbul Büyükşehir Belediyespor...

Bir iddiaya göre de, Bursaspor'un yerine Türkiye Kupası yarı finalisti Kardemir Karabükspor'un UEFA'ya gideceği yönünde...

İşte Avrupa'ya gidecek takımlar...

Şampiyonlar Ligi: Galatasaray, Fenerbahçe
UEFA Avrupa Ligi: Trabzonspor, Eskişehirspor, İstanbul BŞB


YARIN SON GÜN


UEFA'ya bağlı futbol federasyonlarının, Avrupa kupalarına katılacak takımların isimlerini en geç yarın UEFA'ya bildirilmeleri gerekiyor.

UEFA basın bürosundan Giordano Thomas, ülke futbol federasyonlarının, Avrupa kupalarına katılmak için lisans alan takımları yarına kadar UEFA'ya bildirilmesi gerektiğini belirtti.

Thomas ayrıca, Avrupa kupalarına katılacak takımların da belgelerini 1 Haziran'a kadar UEFA'ya göndermeleri gerektiğini ifade etti.


Kaynak: hurriyet.com.tr

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR