Avustralya'da müzik festivalinde izdiham
Avustralya'nın Victoria eyaletindeki sahil kenti Lorne'de düzenlenen müzik festivalinde çıkan izdihamda 80 kişinin yaralandığı bildirildi.
DÜNYA , 31 Aralık 2016 Cumartesi, 09:16
Avustralya'da müzik festivalinde izdiham

Rock grubu DMA, Lorne'de gerçekleştirilen Falls Müzik and Sanat Festivali'nde açık hava konseri verdi.

Konserin sona ermesinin ardından alanı terk etmek için acele edenlerin  birbirlerini ezmesi sonucu izdiham yaşandı. Olayda 19'u ciddi şekilde olmak üzere  80 kişi yaralandı.

Victoria polis yetkilileri, ciddi şekilde yaralanan ve tedavi altına  alınan 13'ü kadın 19 kişinin hayati tehlikesi bulunmadığını duyurdu.

"Çok şanslıyız"

Eyalet Sağlık Şefi Paul Holman, yaptığı açıklamada, yaralı sayısı çok  olmasına rağmen olayın ucuz atlatıldığını söyledi.

Bu tür olayların yurt dışında nasıl trajik sonuçlar ortaya çıkardığını  gördüklerini belirten Holman, "Hiç kimsenin hayatını kaybetmemesinden dolayı çok  şanslıyız." dedi.

Konsere katılan ve izdihama tanık olanlar ise organizatörleri alana  yeteri kadar çıkış kapısı koymamakla suçladı. Görgü tanıklarından Lucy Spry,  konseri organize eden korumun sosyal medya hesabına, "Çok çok ciddiydi... Bu  yüzden çoğumuz oradan sağ kurtulamayacağımızı düşündük. O kadar büyük kalabalık  için yeteri kadar çıkış kapısı yoktu." mesajını yazdı.

Söz konusu olayın ardından gecenin diğer etkinlikleri iptal edildi.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR