Ayıp, günah yok bende
Güzel oyuncu Özgü Namal, hayatına dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.
MAGAZİN , 10 Aralık 2013 Salı, 22:01
Ayıp, günah yok bende

Ünlü oyuncu Özgü Namal Hürriyet gazetesinin "aykırı" yazarı Ayşe Arman'a cesur açıklamalarda bulundu. Namal, "Ayıp, günah yok bende. Yaş ilerledikçe iyice kalktı. Her şey olabilir" diyor.

İşte röportajın o bölümü:

Evlilik kurumunu takığım yok. Eskidiğine, yenilenmesi gerektiğine inanıyorum. Bir önceki jenerasyondan bize miras. Tamam güzeli çok güzel. Ama bu biraz da şans işi. Hayatımın sonuna kadar kendimi adayabileceğim, çok sevebileceğim birini tabii ki bulduğum zaman bir dakika bile düşünmem. Fakat evli değilim diye anne olmayı da ertelemem...

"AİLEM DE TAMAM DEDİ"

-Bekar anne olabilirsin yani...
-Olabilirim. Ailem de bu konuda tamam. Anneme, "Sperm bankasından sperm alsam ya da evlat edinsem" dedim, "Özgücüm, yeter ki sen evlat sahibi ol, biz de yardımcı oluruz" dedi. Oralar da tamam yani.

"AYIP, GÜNAH YOK BENDE"

Sosyal kodlarda, "Arkadaşının sevgilisiyle yatmayacaksın", "Sevgilinin arkadaşıyla yatmayacaksın", "Askerdeki sevgilini aldatmayacaksın" gibi şeyler var. Senin düşüncen nedir?

-Benim etik anlayışım farklı. Takılmıyorum oralara. Hayatta her şey olur. Hayat, bildiği gibi gelir, sana bir tane çarpar, içinden geçer ve gider. Şeffafsan, yırttın. Değilsen yandın. Direnç gösterip, "Öyle olmaz, böyle olacak" deyip egosantrik durumlara girdiğinde ayvayı yiyorsun! Hayatın önünde eğilip teslim olmak, en kıymetlisi. Yoksa canına okuyor. Benim etik anlayışım, toplumsal normlar gibi değil. Ayıp, günah yok bende. Yaş ilerledikçe iyice kalktı. Her şey olabilir. Kalp bu. Kalbin enerjisi, beynin enerjisinin beş bin katıymış. Allah aşkına, seninle benim aramda "kalpsel" bir şey varsa, kim buna engel olabilir? Bazen bir kadından da hoşlanırsın, çünkü "ruhtan" hoşlanırsın. Ruhani bir şey bu.

"KİMSE BANA MAVAL OKUMASIN"

Kimse bana maval okumasın. Beden geçici, madde geçici. Ruhum seninle bütünleşirse, ne etiği Allah aşkına! Bunu sıkıştırdığın zaman yaratıcı enerji içe dönüyor, alkol bağımlısı, uyuşturucu bağımlısı, seks bağımlısı oluyorsun. Serbest bırakmadığın için...  

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR