AYM Başkanı'ndan Bakan Soylu'ya yanıt
İçişleri Bakanı Soylu'nun kendisini hedef alan açıklamalarına yanıt veren Anayasa Mahkemesi (AYM) Başkanı Arslan, "Elbette herkes dilediği üslubu tercih etmekte serbesttir. Ancak yargı kararından ziyade kararı verenlere odaklanan ve eleştiri ötesine geçen ifadeler fayda getirmez" ifadelerini kullandı.
GÜNDEM , 23 Eylül 2020 Çarşamba, 13:34
AYM Başkanı'ndan Bakan Soylu'ya yanıt

AYM Başkanı Zühtü Arslan, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun kendisini hedef alan açıklamalarına yanıt verdi.

''BİR METNİ ELEŞTİRMEK İÇİN ÖNCE OKUYUP ANLAMAK GEREKİR''

Arslan, bireysel başvurunun 8. yılı sebebiyle düzenlenen törende okunan mesajında, "Herhangi bir metni eleştirmek için öncelikle onu okuyup anlamak gerekir. Daha kararın gerekçesi bile yayımlanmadan veya yayımlandıktan sonra okunmadan yöneltilen eleştiriler kamuoyunu yanlış bilgilendirme ve yönlendirme sonucunu doğurmaktadır" dedi.

''KARARDAN ZİYADE KARAR VERENİ ELEŞTİRMEK FAYDA SAĞLAMAZ''

Arslan ''Yargı kararından ziyade kararı verenlere odaklanan ve eleştiri ötesine geçen ifadeler fayda getirmez. Eleştiri ötesine geçen ifadelerin eleştiriyi mecrasından uzaklaştıracağı açıktır" ifadesini kullandı.

BAKAN SOYLU NE DEMİŞTİ?

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AYM kararlarını eleştirmiş, Arslan'a "Madem her şey güvenlik altında bisikletinle işe git gel bakalım. Niye polis koruması alıyorsun?" demişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR