Ayrılmadılar, ayırdık...
Başbakan Erdoğan, Manisa İl Teşkilatı tarafından düzenlenen yemekte gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
GÜNDEM , 29 Aralık 2013 Pazar, 01:15
Ayrılmadılar, ayırdık...

Erdoğan konuşmasında partideki ayrılıklara da değinerek, "Bazıları 'partiden ayrıldılar' diyor. Ayrılmadılar, ayırdık" dedi.

İşte Erdoğan'ın konuşmasından satır başları...

-"Seçimin arifesinde başlatılan şu başlatılan kampanya manidardır. Bu kampanya, ne Tayyip Erdoğan'ın şahsınadır ne AK Parti'nin iktidarınadır, bilesiniz bu milli iradeyedir, bu Türk milletine karşı başlatılmış bir kampanyadır.

-Uluslararası çevrelerin ve ulusal taşeronlarının attığı adımlardır. Paralel yapı, bu atılan adımları gerçekleştiriyor
-Yaşananlar gözlerimizin önünde ama biz sabır ve kararlılıkla yolumuza devam edecez. Biz icraatlarımızı yapacağız. Varsın onlar bize beddua etsinler. Öyle kimse 'ben bedduayı salladım, gelir tutar' yok böyle bir şey.
-Türkiye ve millet düşmanları ihanet şebekelerini de kullanmak suretiyle alçak bir operasyon başlattılar. Biz milletle yola çıktık, milletle devam edeceğiz.
-Biz meşruiyetini milletten alan bir iktidarız. Hesabımızı da sadece millete veririz. Ölüm ötesinde hesabımızı sadece Allah'a veririz. İstanbul'da Taksim Meydanı'na çıkmak istiyorlar ama gelen yok. Biliyorum ki tutmayacak. Çalışırsak bu iş bizim lehimize biter. Biz siyasetimizi sadece kumsallarda yapmayız.
-Bazıları 'partiden ayrıldılar' diyor. Ayrılmadılar, ayırdık. 'Fitne unsuru olanları barındırmanın anlamı yok' dedik. MYK kararıyla disiplin kuruluna sevk ettik. Ondan sonra kendileri istifa etti.
-Bize bunları geçmişte de yapanlar oldu. Kurdukları parti de gitti, esamelari okunmuyor. Neden? Çünkü İhanet edenlerin esamesi okunmaz. Biz mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Biz bize yeteriz."

DİSİPLİN KURULUNA SEVK EDİLDİLER

AK Parti'de İzmir milletvekilleri Ertuğrul Günay ile Erdal Kalkan ve Ankara Milletvekili Haluk Özdalga kesin disiplin kuruluna sevk edilmelerinin ardından istifa etmişti.

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR